Hmm... Bez opisu :) |
Pielęgnacja każdego z tych gatunków jest w gruncie rzeczy taka sama. Nie wierzysz? Poczytaj! Możesz wiele dowiedzieć się od Twojego pupila!
Może nawet pożyczysz od niego szampon...
Oto bardzo poważny artykuł, który poprawi Ci humor. Zapraszam!
Masz czasem wrażenie, że Twoje włosy są zbyt ulizane?
Długowłosa świnka morska |
A może za bardzo się puszą?
Królik angorka |
Bywają oklapnięte?..
Chart afgański |
Masz wrażenie, że to zupełnie nie to?...
Świnka |
Nie rób nic pochopnie...
Kura |
Koniec rechotania. Czas na konkrety.
PORÓWNANIE
Szampony dla zwierząt niewiele różnią się od szamponów dla ludzi.Sprawdźmy, co je różni.
1. OPAKOWANIE
Zwykle nie większe niż 200ml. Szampony dla zwierząt są bardziej skoncentrowane. Wymagają rozcieńczania z wodą nawet 1:4.
Cenna wskazówka
Chcesz oszczędzić? Rozcieńczaj swój szampon.
Nie chodzi o finansową oszczędność, ale o oszczędzenie samych włosów. Szczególnie polecam ten system włosom rozjaśnianym, zniszczonym, bardzo suchym. Spisze się u osób, których skóra się przetłuszcza, ale same włosy są wysuszone.
2. KONSYSTENCJA
Dość gęsta i raczej przezroczysta. Szampony takie mocno się pienią, dobrze oczyszczają z kurzu, brudu i naturalnego tłuszczu.
Cenna wskazówka
Im bardziej przezroczysty jest Twój szampon, tym lepiej będzie oczyszczał włosy.
3. ZAPACH
Delikatny, niedrażniący.
Cenna wskazówka
Chcesz uniknąć podrażnień skóry głowy - w tym świądu, łupieżu i łojotoku? Wybieraj szampony o delikatnym zapachu a nawet bezzapachowe.
4. SKŁAD
- szampon dla szczeniąt
Substancje myjące są identyczne jak w szamponach dla psów dorosłych czy dla dorosłych ludzi. Jedyne, co je różni, to zawartość substancji zmiękczających. Szampony dla szczeniąt mają dodatkowo sporą ilość kolagenu/ alantoiny/ gliceryny. Działa to mocno zmiękczająco na sierść i zwiększa jej objętość.
Cenna wskazówka
Jeśli masz delikatne włosy, szukaj szamponu, który dobrze je umyje, ale jednocześnie pogrubi poprzez zawartość wymienionych wyżej substancji.
Przy bardzo delikatnych włosach miękki szampon nie wymaga już użycia odżywki.
- szampon dla psów szorstkowłosych
Zawiera sporo wysokogatunkowych olei: macadamia, krokosz bawierski, słonecznik oraz proteiny owsa i z kiełków pszenicy.
Cenna wskazówka
Jeśli masz szorstkie, czyli wysokoporowate włosy, szukaj tych substancji w swoich kosmetykach pielęgnacyjnych
- szampon dla psów z białą sierścią
Można znaleźć na rynku szampony niskiej i wysokiej jakości. Co je różni? Zawartość. Te kiepskie zawierają w składzie wodę utlenioną, która mimo, że szybko rozjaśni sierść, sprawia, że pies zaczyna łysieć. To może dać dużo do myślenia osobom silnie rozjaśniającym włosy...
Dobre szampony składem przypominają profesjonalne oczyszczające szampony dla ludzi. Zawierają silniej pieniące substancje myjące oraz niskie pH zwykle dzięki zawartości aloesu.
Nie rozjaśniają sierści psa przy użyciu chemii, tylko intensywnie oczyszczają, zakwaszając, poprawiają blask włosa. Zwykle zawierają też barwniki optyczne, co przekłada się na klasyczny fioletowy szampon dla rozjaśnianych blondynek. Fioletowy barwnik niweluje żółty odcień.
- szampon dla psów z ciemną sierścią
Wydobywa naturalny kolor sierści. Opiera się na naturalnym działaniu olejku goździkowego czy eukaliptusowego, które przywracają ciemny kolor naturalnie ciemnym włosom. Możesz wypróbować, jeśli Twoje włosy płowieją na słońcu albo zależy Ci na pogłębieniu ich odcienia.
- szampon dla psów z problemami skórnymi
Zawiera naturalne środki antyseptyczne jak tymianek, rozmaryn, mięta i olejek herbaciany. Leczy łupież i zapalenia skóry. Dolegliwości grzybiczne zaleczy ten z ketokonazolem a bakteryjne z jodoformem.
Co ciekawe, jodoform nie jest stosowany w szamponach dla ludzi, ale szeroko stosowany w stomatologii zachowawczej jako skuteczny antyseptyk.
Cenna wskazówka
Ketokonazol znajdziesz w Nizoralu. Jeśli cierpisz na płatkowe złuszczanie skóry głowy ze świądem i łojotokiem, powinien pomóc. Nie stosuj go jednak zbyt często, nie należy nadużywać leku. Dwa, trzy użycia z rzędu na pewno wystarczą. Zadbaj, aby po tak silnym oczyszczeniu, na włosy i skórę głowy została nałożona porządna maska, np. Regenerum Serum do włosów.
- Chusteczki do czyszczenia sierści na sucho
To chusteczki nawilżane, którymi możemy umyć sierść psa.
W przypadku Twoich włosów wystarczą chusteczki do pielęgnacji skóry niemowląt - w sytuacjach awaryjnych możesz nimi umyć grzywkę, włosy przy twarzy i częściowo te przy skórze.
Upewnij się, że nie zawierają substancji, na które jesteś uczulona. Ostrożnie z rumiankiem! Poza częstymi alergiami, może odbarwić włosy.
W swoim czasie modne było kręcenie włosów na chusteczki nawilżane. Wilgoć z chusteczek i ich gibkość ułatwia zawinięcie nawet dość opornych włosów, dając naprawdę efektowne loczki.
Ale, zachowaj ostrożność, jeśli farbujesz włosy. Chusteczki zawierają środki powierzchniowo czynne, które mogą odbarwiać włosy i je na dłuższą metę niszczyć.
Dziękuję Asi za podesłanie zdjęć z komórki na komórkę ^^
Na zakończenie mój kot we własnej osobie,
jako reprezentant udanego kociego cięcia^^
Gdy żaden kłaczek nie odstaje od reszty.
Korzystając z okazji, chcę zareklamować wspaniałą Panią Elwirę z Białołęki,
która ma dar groomerski w ręku KLIK
Niezwykła osoba, perfekcyjny fryzjer, człowiek z dobrą energią i podejściem do zwierząt.
|
I wtedy, gdy już marzysz o podcięciu...
Miłego dnia!
-------------------------------------------------------------------------
zdjęcia pochodzą z serwisu http://www.boredpanda.com
Wow, ha ha ha o takim porównaniu nigdy nie pomyślałam :P
OdpowiedzUsuńCieszę się, że się podobało >< :)
Usuńzabawne. moje psy używają szamponu REKSIO, ale ja im go nie podkradam
OdpowiedzUsuńMuszę przyznać, że to fajny szampon! :) Pozwoliłam sobie sprawdzić jego skład. Nie byłabym sobą... Nie zawiera soli, więc może gorzej radzić sobie z osadową wodą warszawską.
UsuńFantastycznie pozytywny artykuł. Pamiętam, że Twój blog był pierwszym, dzięki któremu doprowadziłam swoje cienkie włosy do dobrego stanu. Bardzo Ci za niego dziękuję! Kot piękny. <3 Nie mogę się doczekać, kiedy kupię Twoją książkę.
OdpowiedzUsuńDziękuję bardzo!
UsuńUwielbiam serwis "bored panda":) Ciekawy artykuł dla posiadaczy czworonogów. Szkoda, że mój już chadza po niebieskich łączkach..:(
OdpowiedzUsuńNadal czaję się na Twoją książkę i jak jutro nie powieje mnie w stronę księgarni, to chyba zamówię online... Będzie jeszcze promocja?
Książka powinna być bez problemu dostępna stacjonarnie w większości księgarni. Nie wiem jak będzie przebiegać promocja. Jak będę znać plany Wydawnictwa, na pewno dam znać na blogu.
UsuńMoje włosy z pewnością przypomina świnkę długowłosa =D
OdpowiedzUsuń:D
UsuńŚwinka na zdjęciu to węgierski gatunek długowłosej świni o nazwie Mangalica :) Robią z niej przepyszne salami :D
OdpowiedzUsuńA z włosów treski?...
UsuńJakiej rasy jest Pani kotek? śliczny
OdpowiedzUsuńTo mieszanka norweskiego leśnego z dachowcem, po dziadku persie... O.O
UsuńCzyli rozumiem,że składniki w psich szamponach są bezpieczne dla człowieka? (Mam na myśli oczywiście te "normalne", nie wybielające czy ściemniające) Swego czasu trafiłam na SLS w psim szamponie i byłam trochę skonsternowana... Jedna z moich największych życiowych zagadek rozwiązana! ;)
OdpowiedzUsuńTo świetne pytanie! W przypadku SLS radzę unikać, częste stosowanie może miec działanie rakotwórcze. Teoretycznie psa kąpiemy stosunkowo rzadko, więc podrażniające działanie SLSu nie będzie dla zwierzecia odczuwalne. Jednak do jego kąpieli używamy gołych dłoni, czyli skóra czlowieka ma z tą substancją kontakt. Dlatego obecnie stosuje się wyłącznie SLES, SLS nie jest wpuszczany na rynek.
UsuńWitam
OdpowiedzUsuńCzy ma Pani w planie przyjmować klientów również bliżej Warszawy? Bo bardzo bym chciała mieć możliwość umówienia się na wizytę, ale nie mam możliwości dojazdu na Świerkową.
Pozdrawiam
Ząbki graniczą z warszawskim Targówkiem, wliczają się do komunikacji warszawskiej - obejmuje je karta warszawiaka. Jeśli pyta Pani o przeniesienie centrum, to nie ma takiej możliwości.
UsuńWitaj Mysiu,chciałam pogratulować ci książki,oczywiście to moja pozycja obowiązkowa.Bardzo,ale to bardzo pomocna,jak na razie przeczytałam ją dwa razy,ale na pewno się na tym nie skończy.Za każdym razem coś innego przykuwa moją uwagę,serdecznie pozdrawiam:)Ania
OdpowiedzUsuńDzień dobry. Chciałam powiedzieć, że prowadzi Pani świetnego bloga, czytam od czasu do czasu i wpisy są na prawdę przydatne:-) Szczególnie pomocne okazały się dla mnie te dotyczące rozjaśniania. Mogę o coś zapytać? Młodsza siostra miesiąc temu zafarbowała sobie włosy czerwoną bibułą. Wszystko sie pieknie sprało, tylko na czubku glowy gdzieniegdzie zostal rozowy odblask z ktorym nawet nasze dobre szampony przeciwlupiezowyle nie moga sobie poradzic:-( Próbować do skutku czy może przejść do jakiejś wody z cytryną? (Tylko ze Siostra sobie kiedyś cytryną czy tam jakimś rumiankiem rozjaśniała a teraz chce miec je raczej ciemniejsze wiec nie wiem...) albo poczekac az za 2 miesiace sol morska to zmyje poniewaz wybieramy sie na wyjazd?:-) Nie wiem czy dzialac w tym przypadku szybko czy poczekac wiec odwoluje sie do Pani. Pozdrawiam serdecznie;-) M.
OdpowiedzUsuńCześć, podczytuję ostatnio twojego bloga i bardzo mi pomaga w dbaniu o włosy :) Ostatnio zrobiłam baleyage/sombre, niestety fryzjerka zrobiła pasemka wyżej z tyłu głowy zostawiając dość mocne "odcięcie" z przodu :o efekt jest więc dosyć nienaturalny. Chciałabym sama rozjaśnić pare pasm z przodu. Powiedz mi proszę czy w takim wypadku bardziej polecasz rozjaśniacz, czy farbę? (czy w ogóle refleksy/baleyage można robić farbą?) Na razie chodzi mi o efekt muśnięcia słońcem. Później chciałabym stopniowo dochodzić do blondu.
OdpowiedzUsuńHa, fryz świnki miażdży system;)
OdpowiedzUsuń