środa, 11 kwietnia 2012

Tajemnicze numerki. Interpretacja oznaczeń na farbach


O co właściwie chodzi z tymi numerkami na opakowaniach farby? Pewnie niejedna z Was nieraz się zastanawiała i w końcu wybierała farbę z dokładnym opisem koloru, typu soczysta pustynia czy wiśniowy sad. Tylko ostatecznie pustynia bardziej przypominała sierść wielbłąda, a sad był bardziej jabłkowy lub, o zgrozo, pomarańczowy. Farba lądowała w koszu, a producenta pewnie długo swędział nos, gdy rzucałyśmy pod jego adresem niepochlebne opinie.

Większość koncernów produkujących farby, stosuje się do fryzjerskiego wzornika, gdzie pierwsza cyfra określa poziom koloru a druga jego odcień, dlatego musimy odszukać znaczenie ich obu, żeby przetłumaczyć oznaczenie na opakowaniu i dopiero wtedy skonfrontować je z opisem koloru zamieszczonym przez producenta.

---------------------------------------------------------------------------------------------
Nigdy, przenigdy! nie sugerujemy się wyłącznie zdjęciem modelki na opakowaniu, bo to tylko reklamowa wizja producenta. Kolor włosów modelki jest kolorem przewidzianym dla włosów możliwie najjaśniejszych poddanych zabiegowi, a nawet białych czy odbarwionych i jest to efekt uzyskany na włosach laboratoryjnych, a nie na prawdziwych modelkach.
Dlatego warto sobie sprawdzić w sklepie czy w hurtowni wzornik. Daje wyobrażenie o końcowym efekcie koloryzacji, jeśli przyjmie się, że na naszych włosach farba wyjdzie nawet 2 tony ciemniej (tu odsyłam do kroku pierwszego<poniżej>, bo nie każdy wie, co to znacyz 2 tony 
---------------------------------------------------------------------------------------------
   
A więc łopatologicznie:

Krok pierwszy. Sprawdź poziom koloru (=poziom tonu):
1 – najmocniejsza czerń, w praktyce zwykle granatowa czerń
2 – czerń, w praktyce zwykle czerń z ciemnobrązowym połyskiem
3 – ciemny brąz
4 – średni brąz
5 – jasny brąz
6 – ciemny blond
7 – średni blond
8 – jasny blond
9 – bardzo jasny blond
10 – bardzo bardzo jasny blond zwany też platynowym
12 – poziom stworzony na potrzeby kobiet, które chcą mieć kolor platynowy przy swoim bardzo ciemnym naturalnym, jest to farba rozjaśniająca, czyli z dodatkiem rozjaśniacza.

Uwaga!
Farby nierozjaśniające, a więc do poziomu 9/10, rozjaśniają nam nasz naturalny kolor do 2 tonów, czyli np. z 6 do 8, z jasnego brązu w ten sposób uzyskamy najwyżej średni blond. Aby podnieść poziom rozjaśnienia jeszczeo 1 ton , należy zwiększyć wodę do 9%. Farby sklepowe zwykle bazują na 6%. 

Krok drugi. Sprawdź odcień, czyli refleks koloru, jeszcze inaczej to to, jak połyskuje kolor czy jest to lśnienie w kierunku ciepłym czy zimnym. Jest umieszczany po przecinku:
0 – albo brak cyferki po przecinku to odcień naturalny, czyli ani ciepły ani zimny
1 – popielaty, czyli barwnik niebieski z zielony, odcień zimny
2 – opalizujący, czyli barwnik fioletowy z niebieskim, odcień zimny zwany kolorem perłowym lub rozświetlonym
3 – złoty, czyli barwnik czerwony i nieraz z domieszką zielonego, odcień ciepły zwany też kolorem słonecznym
4 – miedź, w praktyce to rudobrązowy, odcień ciepły
5 – mahoń, w praktyce otrzymamy czerwonobrązowy, jak dojrzała czereśnia, odcień zimny

Jeśli po przecinku są dwie cyferki, to odcień jest mieszaniną dwóch refleksów z przewagą tego pierwszego, np. 13 popielato-złocisty, zwany zimnym beżem = analogicznie 31, to ciepły beż, a 43 to miedź ognista, mango.

Krok trzeci. Sprawdź, jak się ma teoria do praktyki, czyli czy numer odpowiada nazwie nadanej przez producenta. 
  
Jeśli więc na opakowaniu widnieje napis: bajeczny blond i numer 9.13, to już rozumiemy, że w tym wypadku „bajeczny” oznacza bardzo jasny blond z refleksem ciepło-zimnym, będzie to odmiana beżowego blondu. 
   
Analogicznie, jeśli mamy numer 5.45 z opisem ciepły cynamonowy blond, to kolor niewiele będzie miał wspólnego z blondem (zdarzają się takie opisy!), bo 5 odnosi się do jasnego brązu. Za to z pewnością będzie to kolor z ciepłą nutą, gdyż wymieszano miedź z mahoniem. 
   
Jeszcze jeden przykład? Tym razem będzie trudniej – 111 i 110. Tutaj producent nie dał kropki, ani przecinka, ale zwykle na opakowaniu przy takich numerach jest informacja „farba rozjaśniająca”. I już mamy trop. Pierwsze cyfry, czyli 11 to poziom, a ostatnia cyferka odcień. Rozwiązanie pierwszej zagadki to blond idący w popiel, a drugiej to naturalny bez domieszek.
   
Sporo tych informacji, na szczęście dla amatorki są tylko ciekawostką, ponieważ producenci opatrują opakowania jeszcze odpowiednimi obrazkami. Sugerujemy się jednak wyłącznie tym z tyłu. Zawsze zostaje tam zamieszona tabela, dzięki której możemy określić jaki mamy kolor i jaki z niego możemy uzyskać.
   
Warto wiedzieć, że nie mogąc się zdecydować, jaki kolor wybrać, wybierzmy jaśniejszy, gdyż farby drogeryjne prawie zawsze wychodzą o ton ciemniej niż na opakowaniu. Ponadto, łatwiej jest kolor przyciemnić, niż go później pojaśnić.

171 komentarzy:

 1. Jesteś rewelacyjna!~szkoda tylko ze teraz znalazłam Twój blog jak zamiast brązu mam czerń w czym sie OKROPNIE czuje ;/ dlatego własnie skorzystam z kąpieli rozjaśniającej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O rety... dziękuję!

   Jeśli to była brązowa farba, ale wyszła jak czerń, to popróbuj szorowania szamponem przeciwłupieżowym trzymając go spienionym kilka minut albo mikstury z 2 łyżkami sody oczyszczonej dodanej do odżywki, co się trzyma jakieś 10minutek. Też puści ładnie.

   Zanim rozpędzisz się z kąpielą, wypróbuj najmniej inwazyjne ;)

   Usuń
  2. Wspaniała i bardzo pomocna opinia. Właśnie chcę zrobić jasny beżowy blond czyli 9.13 mam włosy farbowane na jasny blond ale przeważają rudości. Myślę że 9.13 lekko mi przyciemni kolor oraz będzie właśnie taki beżowy. Dziękuję za to dokładne wyjaśnienie. Będę polecała ten blog znajomym koleżankom :) Pozdrawiam

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  4. Dziękuję pięknie :)

   Jeśli masz mocno rude włosy, a chciałabyś zgaszone, to chyba lepiej pomieszać 9.0 z 9.1, co da 9.01, wówczas nie będzie chłodno, lecz beżowo ;)

   Taki zabieg jako jeden raz. Potem już odrost z malaksowaniem reszty na chwilę przy użyciu 9.13.

   Usuń
 2. Witaj, Mysiu a 607? wnioskuję, że to ciemny blond , ale ta 7? a na opakowaniu jasny miedziany brąz...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, w piankach trzeba brać o poziom niżej, czyli jest to jasny brąz według opakowania. 7 jest ich własną numeracją, ale po odcieniu wnioskuję, że to coś, jak,04 czyli poblask miedzi. I to by się zgadzało :)

   Usuń
  2. witam! mam włosy złocisto miedziany blond. Kupiłam farbę z garniera 5.54. Jeśli pofarbuję tą farbą jaki odcień mi może wyjść.

   Usuń
 3. Wpis po prostu - re-we-la-cyj-ny. Wydrukowałam go sobie, starannie złożyłam w kosteczkę i włożyłam do portfela, żeby mieć zawsze przy sobie na zakupach :D
  A czy da się w ogóle rozgryźć oznaczenia superjasnych blondów z Palette Intensive Color Cream? Te wszystkie a10, c10 i inne cuda, od których boli głowa...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. raczej nie wierzę, że kolor zawsze wychodzi ton, 2 tony ciemniejszy.Może zależeć od farby(ewentualnie w opisie przedłużenie do 50 minut)

   Usuń
  2. co do palette też się zastanawiam, np. K16, wychodzi z opisu najmocniejsza czerń i 6? nie ma w opisie, więc nie wiem, a kolor to miedziany rudy. Nie rozumiem tego opisu tak do końca.

   Usuń
 4. Ja farbuję sobie włosy farbą Artego 9.0>9N z wodą 9% i odrost mam ciągle ciemniejszy od reszty włosów-wpada w taki rudawy-złocisty, a reszta włosów ma jasny kolor blondu wpadający lekko w beż. Mój naturalny kolor to taki średni brąz. Co mam zrobić żeby całe włosy były w jednym odcieniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Domieszaj do tej 9tki 1/3 opakowania 10tki, która jest rozjaśniająca. Po 2-3 farbowaniach poziom koloru się wyrówna.

   Usuń
 5. Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie, a gdybym teraz chciała je trochę przyciemnić ale nie bardzo to jakiej farby użyć(jaki odcień-numer)
  z Artego?
  Wcześniej zapomniałam się podpisać:)
  Kamila

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie- gdybym teraz chciała trochę przyciemnić włosy ale nie za bardzo 1 lub 2 tony to jakiego koloru-odcienia farby musiałabym użyć (z Artego).
  Wcześniej się nie podpisałam :) Kamila

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro używasz 9tki, a chcesz 1 ton ciemniej, użyj 8ki ;)
   Tylko musisz odrost zrobić na 9% a na długości na 6% i trzymać 35 minut.

   Usuń
 7. Kupiłam już sobie farbę 10N i chcę ją wymieszać z 9N. Jakiej mam użyć wody, żeby mi się te odrosty wyrównały z resztą włosów? I czy te farby mam ze sobą wymieszać w proporcjach pół na pół czy jak?
  Kamila

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odrosty na 9% w proporcji pół na pół na pełny czas, a na długości z wodą 6% na 15 minut na 9n.

   Usuń
 8. Dziękuję Ci za odpowiedzi na moje pytania:)
  Farbowałam teraz włosy- na odrost z wodą 9%, a reszta z 6%.Prawie zaraz po rozpoczęciu nakładania zaczeła mnie piec skótra i tak było aż do momentu zmycia i teraz mam chore miejsca na głowie(już kiedyś też tak miałam).
  Ta woda jest rozrabiana z perhydrolu, może jestem na niego uczulona lub na tą farbę? Proszę Cię o radę.

  Pozdrawiam,
  Kamila

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakiej firmy wodę kupiłas?
   Możliwe, że farby Artego Cię uczulają.

   Przetłuściłaś włosy przed zabiegiem? Nasmarowałaś skórę olejkiem na opuszkach palców?

   Zdarzało Ci sie wcześniej mieć podrażniona skórę?

   Smaruj te chore miejsca panthenolem w piance z apteki lub bepanthen'em dla dzieci.

   Usuń
 9. Ja sama nie farbuję sobie włosów, wiem tylko że woda jest rozrabiana z perhydrolu(woda utleniona 30% perhydrol)tak pisze na butelce.Zawsze przed farbowaniem mam myte włosy szamponem oczyszczającym, wtedy są wysuszone i potem nakładają farbę. Kiedyś też miałam tak podrażnioną skórę. Więc nie wiem dlaczego tak się dzieje?

  Kamila

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli to czysty perhudrol. Woda utleniona poza perhydrolem zawiera jeszcze inne składniki, które zapobiegają podrażnieniom skóry głowy i wysuszaniu włosów.

   Jestem szczerze zdziwiona i wręcz zaniepokojona, że przed koloryzacją masz myte włosy. Skóra głowy powinna być troszkę przetłuszczona właśnie w celu ochrony przed podrażnieniem.

   Wręcz pożądane jest, jeżeli klientka ma wrażliwą skórę, zabezpieczenie jej kropelką oleju wklepywaną w skalp, tym bardziej, gdy włosy same z siebie się nie przetłuszczają.

   Usuń
 10. Teraz jak miałam farbowane włosy to miałam odrost z wodą 9% a reszta z 6% i odrosty mam rudego koloru a reszta jest jasna. Już nie wiem czy mam tak oporne włosy że nie chcą się rozjaśnić? Myślałam już czy może nie spróbować sobie jakiejś farby z drogeri np Garnier Color Sensation 9.13, Garnier 100% Color 102, Garnier Color Naturals 9.13, Co myślisz o tych kolorach i farbach tej firmy, czy jeżeli bym pofarbowała sobie włosy którąś z tych farb mój odrost też będzie koloru rudego?

  Kamila

  OdpowiedzUsuń
 11. ha!
  to juz wiem co oznacza farba loreal blond miedziano złoty 743.. 7duze, 43 małe ;]

  podziękował po raz kolejny :)

  OdpowiedzUsuń
 12. witam, mam pytanko ;-) będę malowała włosy farbą CHI 7CM (dark chocolate mocha blonde- czekoladowy karmelowy blond) - czy rzeczywiście to jest taki kolor? obecnie mam wypłukany kolor z farbowanie pomiędzy 7 a 9 poziomem (tak powiedziała mi fryzjerka)na rozjaśnianie. czy wyjdzie mi jasny czy ciemny kolor? WIEM może proszę o zbyt wiele ale nie stać mnie na ciągłe farbowanie u fryzjera. jaka wodę mam użyć do tego koloru?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam tych farb, ale na pewno wyjdzie Ci ton ciemniej, czyli jak 6 z wzornika.

   Usuń
 13. Teraz jak miałam farbowane włosy to miałam odrost z wodą 9% a reszta z 6% i odrosty mam rudego koloru a reszta jest jasna. Już nie wiem czy mam tak oporne włosy że nie chcą się rozjaśnić? Myślałam już czy może nie spróbować sobie jakiejś farby z drogeri np Garnier Color Sensation 9.13, Garnier 100% Color 102, Garnier Color Naturals 9.13, Co myślisz o tych kolorach i farbach tej firmy, czy jeżeli bym pofarbowała sobie włosy którąś z tych farb mój odrost też będzie koloru rudego?

  Kamila

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na włosach z dużą ilością rudego barwnika beże, czyli takie 9.13 wychodzą rudawo. Lepiej na odrost dać w takim wypadku 9.01 na 9% a na długości 9.13 na 6%.

   Jeśli odrost jest wybitnie rudy, stonuj go 9.1 bez przeciągania na całość.

   Usuń
 14. Witam! :) Świetny post! Mam jeszcze prośbę o małą poradę. Przez prawie rok farbowałam włosy kolorem 111, jednak od jakiegoś czasu pojawiają się niebieskawe refleksy które bardzo mnie irytują. Czy jeśli zmienię kolor na 110 pozbędę się problemu i kolor nie wyjdzie np. zielony? :)

  Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam!

  S.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przeciągaj 111 za każdym razem po całości, to nie będzie niebieskich refleksów, jeśli już malaksuj z wodą po całości na minutę, dosłownie, nie więcej.

   Zmiana odcienia 111 na 110 czyli naturalny może zaowocować rudością na odroście. Zieleni nie będzie. Możesz pomieszać 110 ze 111 pół na pół, uzyskując efekt mniej popielaty niż po 111, ale nadal chłodny.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź! :)

   Usuń
  3. Pofarbowałam włosy ostatecznie gernierem color aturals 110 pomieszanym z 10, bo chciałam je trochę "mniej rozjaśnić". Kolor wyszedł ok, ale wierzchnia warstwa włosów która była bardzo rozjaśniona nie chwyciła naturalnego, trochę cieplejszego odcienia i pozostała chłodno-biała :( W efekcie mam pasemka chłodne z wierzchu i naturalne pod spodem, co niezbyt ładnie wygląda. Czy jest jakiś sposób żeby wyrównać odcienie? Tzn. głównie żeby jasne pasma chwyciły pigment. Wolałabym żeby był to odcień naturalny, nie przeszkadzałoby mi zejście nawet do poziomu 9 jeśli byłaby taka konieczność. Bardzo proszę o pomoc. Serdecznie pozdrawiam! :)

   Usuń
 15. Mysiu, co to za kolor (link)? czy jest to coś z gamy złotej? Mam teraz ciut jaśniejszy blond, ocieplony (jak to zwykle bywa) i chciałabym iść w ten deseń, co w linku.

  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d6526414673aa896.html

  JAKI TO KOLOR Z MATRIXA? (LINKI)
  1/ http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b1247f91c82506e.html
  2/ http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e45cfc6344e95434.html
  3/ http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/468bc2508947539f.html

  OdpowiedzUsuń
 16. Dzięki - też miałam podobną koncepcję, ale wolałam się upewnić ;-***

  OdpowiedzUsuń
 17. Hej,
  mam problem ,ktory probowalam sama jakos zamieszac ,ale oznaczenia na farbach ,ktore mam dostepne sa inne i teraz zafarbowalam na blond i wyszly zolte wiec chialabym je przyciemnic mieszanka z syossa middle blond 7-6 i intense red 5-29
  http://www.truus.nl/content/images/ProductImages/large/101583_1.png
  http://www.agzakhana.com/images/detailed/90/529_en.gif
  ale nie mam pojecia czy to sie zgra :/
  zreszta gorzej chyba niz teraz byc nie moze ,bo wygladam jak w kurczaczym czepku :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz tego użyć, ale będziesz miała super-oczobijny efekt.

   Nie lepiej stonować kurczaka? Jak jasny to jest kolor i czym był robiony?

   Usuń
  2. Dziekuje za odpowiedz :)

   teraz zrobilam tym http://www.henkel.at/atd/content_images/PolyPalette_100_UltraBlond_169151_300dpi_1772H_1772W.jpg
   i wyszedl bardzo jasny prawie jak po rozjasniaczu wczesniej robilam tym http://marbie.se/wp-content/uploads/2012/02/Brillance-811-Scandinavia-Blond-0908-1-104849_L.jpg i bylo ok z racji tego ,ze normalnie mam ciemny szary blond ,a dąze do tego http://oi47.tinypic.com/2hd7bib.jpg tylko nie bardzo wiem czy zaczac od przyciemniania samego blondu innym blondem czy na maksa mieszac razem z jakims czerwonanawym:/

   Usuń
 18. Moje ostatnie farbowanie odrostów farbą z Artego 10.0>10N z 9% wodą -znowu odrosty wyszły rude. Nie wiem czy moje naturalne włosy (chyba jasny brąz) są za ciemne na takie jasne kolory czy są jakieś oporne, bo cały czas mam rudy odrost. Co mam robić, czy nici z jasnych włosów i lepiej je trochę przyciemnić czy może spróbować na jasno z jakąś inną farbą. Proszę o odpowiedzi na moje pytania i o radę.
  Pozdrawiam,

  Kamila

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro rozjaśniają się do rudego, wybieraj popiel, a nie naturę. Możesz wybrać ten z Artego.

   Jeśli to nie da rady, musisz brać mocniejsza farbę, koniecznie popielatą, czyli z ,1 po przecinku.

   Usuń
 19. Dziękuje za odpowiedź :), a czy mogę użyć farby 9.01 lub 8.01 czy musi być odrazu 1 po przecinku np 9.1 lub 8.1 z Artego. Może znasz jakieś farby drogeryjne godne polecenia co nie niszczą bardzo włosów i dobrze farbują?

  Kamila

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz zaczać od tej ,01 ale jesli to intensywna rudość, to lepsza będzie ,1.

   Polecam w tym zakresie Wellaton. Ale 9.1 z Wellatonu wychodzi bardzo jasno, myślę, że farbie profesjonalnej bardziej będzie odpowiadać poziom Wellatonu 8/1.

   Usuń
 20. Te kolory z Wellatonu to są pianki koloryzujące? Czytałam opinie że kolory w rzeczywistości wychodzą ciemniejsze?

  Kamila

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pianki z Wellatonu wychodza o ton ciemniej niż podporzadkowany im numer.
   Pianki z Palette nawet dwa tony.

   Uzywam Wellatonów tubkowych, nie pianek.

   Usuń
 21. Witam! Nie mogę znaleźć odpowiedniej farby dla siebie. Farbowałam włosy 10 garnier color naturals bardzo bardzo jasny blond i odrosty(ciemne) wyszły mi rudawe,oraz farbą loreal exelence 01 o odrosty wyszły mi też rudawe. Nie mogę dopasować odcienia do reszty moich jasnych włosków,które maja odcień przybliżony do welli złocisty piaskowiec. Czy jeśli kupię teraz farbę Wella Złocisty piaskowiec 11.7 to już nie uzyskam rudawych odrostów? Czy może użyć innej farby?

  OdpowiedzUsuń
 22. Chciałabym mieć włosy bardzo jasne ale wpadające w słoneczny blond,nie platynowy.

  OdpowiedzUsuń
 23. Podoba mi się również Wellaton 9.73 Róża pustyni,ale nie wiem czy poradzi sobie z moimi odrostami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nałożenie ciepłego koloru na już złocisty na odroście da tylko pogłebienie efektu. Spróbuj traktowac odrost odcieniem popielatym albo półpopielatym. Spróbuj mieszanki wellaton 12/1 z 12/0, jesli nadal bedzie wychodził rudawy, to samo 12/1. Nie możesz tylko malaksowac tego odcienia na długości, bo zamiast słonecznego, uzyskasz szarawy-zimny.

   Wellaton 12 jest silnie rozjaśniający wiec kontroluj proces rozjaśniania.

   Ewentualnie zostaje jeszcze Palette Intensive C12.

   Usuń
  2. Gdy użyję farby popielatej to uzyskam podobny do słonecznego? A gdy nie zmalaksuję farby to nie wyjdzie mi nierówny kolor??
   I czy ta farba rozjaśni mi również odrost,który wcześniej pofarbowałam?

   Usuń
 24. Witam. Kupuje farby Loreala. Głównie Dia richesse. Ale myslę teraz nad luo color. Mam mysi ciemny blond i chcialabym jasniejszy o dwa tony ale bez zoltego odcienia. Lubie chlodne kolory.
  Czy 8.21 to dobry wybor? Moze lepiej cos wymieszac? Alno dodac tego krysztalowego? (Jaki on w ogole efekt daje??)
  Boje sie zoltego odcienia i chcialabym tego uniknac. Juz raz rozjasnialami zawsze kolor wpadal w sloneczny, a nie chce uzywac rozjasniacza, bo okropnie zniszczyl mi wlosy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Farba nie rozjaśni farby. jeśli chcesz dwa tony jaśniejszy niż masz, to musisz zrobić kąpiel rozjaśniającą i dopiero położyć wybrany kolor.

   8,21 to jasny blond opalizująco-popielaty. Pooglądaj wzorniki, zeby zobaczyć jaki to kolor.

   Usuń
 25. droga Mysiu...
  kupiłam dzis farbe z joanny linii professiolnal palete dodaje w linku:
  http://excellgroup.pl/zdjecia/farby_paleta_joanna.jpg

  kolor rudy (bo na niego sie uparałm) 8,45. miałam w domu wode 6% i chciałam dokupic 12 zeby zrobić ok 9% ale nie było. wziełam więc 15% i dodałam do farby w prop farba : woda 1:1,5 ... wody dałam 1/4 15% i 3/4 6%...

  wyszło ładnie równo na całej długosci, włoski gładkie, lecz ciut za czerwone.. cos jak to:

  http://www.studio-mody.com.pl/wp-content/uploads/2010/10/128.jpg

  czy mogłabym nast razem zmieszac z blondem zeby wyszło
  tak o:
  http://i.pinger.pl/pgr136/83f1f13a001d7c5b4d502fd0/ruda.blog.jpg

  zastanawiam sie tylko w jakiej proporcji i który "numerek " dodac do tego 8,45 zeby wyszedł taki pomaranczowo rudy? czy 9 czy 10?
  czytałam artykuł o numerkach i wiem ze musi być neutralny z tą miedzia...
  tylko nie wiem ktory i ile?

  POMOŻESZ??? :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 8,45 to miedz mahoniowa, więc stad czerwien. nastepnym razem zrób 8,40 mieszany pol na pol z naturą to bedziesz miec kolor bardziej rudo-linkowy ;)

   Usuń
 26. Farba Wellaton rozświetlony popielaty blond 9/1, co oznacza ten "rozświetlony"
  i czy wiesz może ile procentowa woda jest w tej farbie?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Kamila

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozświetlony oznacza, że kolor nie będzie płaski, tylko z refleksami.
   Zawiera wodę 9%.

   W praktyce ten kolor Wellatonu wychodzi trochę żółtawo.

   Usuń
 27. Witam. Kiedyś farbowałam włosy kolorem palona kawa (242) z joanny, z racji tego że kolor wychodzi prawie czarny, od jakiegoś dłuższego czasu farbuję tylko odrosty na zimny brąz (238). I tym sposobem pomalutku schodziłam z czerni. Długotrwały proces ale z efektem. Jednak nie do końca jestem zadowolona. Otóż skąd bierze się poświata rudo-czerwona na moich włosach skoro to mroźny brąz. Czy to może być wina tego że używam szamponów przeciwłupieżowych i prostuję włosy? Wydaje mi się że im dłużej stosuję tą farbę tym kolor czerwony się pogłębia. Co mi doradzisz Mysiu? Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę wszystkim Wesołych Świąt. Ana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie, czy ten mroźny to dodanie przez producenta fioletu czy błękitu.
   Prawdopodobnie palona się wypłukuje, co zawsze idzie w rudość, a mroźny jest na fiolecie, z czego ucieka niebieski, pozostawiając większość czerwonego pigmentu.

   Jedyne wyjście to zrobic lekką kąpiel i kłaść odcien popielatego brązu a nie mroźnego.

   Usuń
 28. Mam pytanko do rudej farby jaką wodę dodać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy jaki to poziom i na co jest kładziony?

   Usuń
 29. Mam farbę o numerku 691, ale nie wiem co oznacza ta dziewiątka. Wiesz może Mysiu?
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a jak sie nazywa ta farba? może jak zobacze opakowanie, to coś Ci podsunę.

   Usuń
  2. Ups, przez przypadek odpisałam Ci nie przez "odpowiedz". Piszę jeszcze raz, tym razem poprawnie.
   Ta farba nazywa się "marion 691 naturalny blond".

   Usuń
 30. Nazywa się "Marion 691 naturalny blond".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To "ichni" numer, dla mnie nic nie znaczy. Mogę tylko od siebie dodać, że Mariony wychodzą ciepło- rudawo, także te bez odcieni.

   Usuń
 31. Witaj Mysiu, powiedz mi jaki numerek z serii RR Line odpowiada kolorowi Casting Creme Gloss "645 Bursztyn"? Czy to będzie 6.46? I czy wychodzą one mniej więcej tak jak na opakowaniu czy ciemniejsze? Edyta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam rr line. 6,46 to miedziana czerwień a 6,45 to miedziany mahoń. To dwa różne kolory. Fryzjerskie farby wychodzą zwykle tak, jak mają we wzornikach.

   Usuń
 32. Mysiu jak samemu można zrobić kąpiel rozjaśniającą w domu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jak jest to opisane w temacie o kąpieli.

   Usuń
 33. Witam! Twój artykuł wiele wyjaśnia, ale dla pewności chciałabym poprosić o poradę :) Moim ulubionym odcieniem jak dotąd był garnier 100% color opalizujący brąz, 512 na opakowaniu (kolor wychodził mi tak samo jak na opakowaniu garniera, był nie za ciemny ale mimo wszystko było widać, że to pochodny brązu). Czy gdy wezwę farbę z ty samym numerem, ale innego producenta powinien mi wyjść ten sam kolor? Pytam, ponieważ kolor na opakowaniu farby syossa http://www.syoss.pl/index.php?id=146 ma już o wiele jaśniejszy kolor, a przecież to też 5 z 1. Osobiście zastanawiam się nad artego 5.1 Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc! Magda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Syoss 5-1 to natura. 1 w syossie ma inną konfigurację. Nie każda sklepówka czy profesjonalna przestrzega numeracji uniwersalnej-fryzjerskiej.

   512 to typowo jasny brąz popielato-opalizujący. garnier jest dobrze opisany.

   Dwa takie same numery z dwóch firm nigdy nie wyjdą identycznie, bo balans pigmentów jest troszkę inny.

   Usuń
 34. Witaj!
  Moje włosy zostały rozjaśnione w wakacje 12% wodą z czarni i dużym odrostem, oczywiście były biało żółto rude. Jakoś we wrześniu zafarbowałam naturalnym blondem wellaton (z przebłyskiem zielonego wyszły o ile pamiętam). Na początku grudnia znów rozjaśniałam tym razem 3% wodą. Dwa dni temu zabrałam się za szamponetkowy jasny brąz z Delia.no1 (wyszedł coś jakby brudny blond). Teraz nie chce już katować włosów blondem i postanowiłam powrócić do brązu, ale obawiam się czarnego. Na oku mam farbę naturia 241 orzechowy brąz. Czy moje obawy są słuszne czy mogę smiało farbować włosy? Czy są szanse na rudy przebłysk? Bo ten akurat bardzo mi pasuje.
  Już pisałam do Ciebie odnośnie plączących się włosów "Cześć.
  Chciałabym spytać Cię czy masz może jakieś sposoby na plączące się, trudne do rozczesania i szorstkie włosy? Nie wiem czy potrzebujesz krótkiej historii moich włosów ;) więc na razie tylko takie pytanie."

  Pewnie jeszcze będę prosić o poradę, bo postanowiłam wziąc się za moje włosy i doprowadzić je do porządku. Więc podpisuje się, Mona. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Orzechowy brąz wyjdzie bardzo ciemno, jeśli nie czarno. Pomieszaj go z jakimś średnim blondem z Joanny. Nieważne, że to inne pudełko, to ta sama firma.

   Usuń
  2. Ale nie będzie jakiś zielony czy coś?

   Usuń
 35. Masz moze jakas propozycje farby, ktora bylaby najblizsza kolorowi garniera 512? Kolor ten jest moim ulubionym, ale wycofali go ze sprzedazy a na wlasna reke jak dotad nie znalazlam nawet podobnego koloru. Wszystkie jakie bralam byly albo za ciemne albo za cieple. Magda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musiałabyś skombinowac kolor opalizujący z popielatym. Najlepiej to zrobić z farb profesjonalnych.

   Jakbym miała stanąc na głowie, to drogeryjnie możesz pomieszac garnier sensation 7 (delikatnie opalizujący blond) z sensation 4 i color naturals 9.1.

   Usuń
  2. Witaj Mysiu, od kilku lat także ja szukam zamiennika dla tej farbki, poddałam się w kwestii znalezienia gotowca, ale wpadłam na pomysł wymieszania farb drogeryjnych. Zastanawiam się nad mieszanką gołębiego popielu joanny z mroźnym brązem albo paloną kawą z tej samej serii, ale boję się że wyjdzie coś zupełnie nieprzewidywalnego. Rozważałam też wymieszanie Castinga 412 z jaśniejszym, żeby nie wyszło czarno, ale nie wiem jakiego drugiego odcienia użyć do mieszanki. Kusi mnie wypróbowanie Twojej propozycji na farbach garniera, dlatego proszę o podopowiedź w kwestii proporcji :)

   Usuń
 36. Witaj Mysia :) może Ty mi pomożesz,bo ja od kilku dni próbuje coś wybrać dla siebie ale im dłużej czytam o tym wszystkim to mam coraz większy mętlik w głowie. Mój naturalny kolor to ciemny blond ( myślę,że poziom 6) ale od kilku dobrych lat je rozjaśniam. Włosy najpierw rozjaśniałam l'oreal preference 03 a obecnie przeszłąm na l'oreal excellence 01. Jedna i druga farba łapała moje odrosty ,przy czym 01 (ta obecna) na odrostach wychodzi nieco żółtawo. Całe moje włosy są wypłowiałe, przesuszone, mają nienaturalny kolor, bardzo jasny. Chciałabym uzyskać mniej więcej taki kolorek jak w tym linku http://blogblondbunny.blogspot.com/2011/10/alfaparf-evolution-of-color-91-801.html . I tutaj moje pytanie. Dodam jeszcze,że chce przejść na farby ALFAPARF.A więc... chciałabym je najpierw jakoś przyciemnić. Rozważam najpierw pigmentację Alfaparf 8.0 a następnie całość 9.1 z oksy 6% a odrost też 9.1 z oksy 9% czy 12% (jakie oksy na mój odrost) ?czy to jest dobry pomysł? a może lepiej bez pigmentacji ? całość 8.01 z oksy 6% na te rozjaśnione a 9,01 z oksy 9% lub 12% (nie wiem ile przy odroście) ? może Ty mi doradzisz jakoś z tymi farbami :( bo boję się,że źle wybiorę i rezultat będzie taki...odrost żółty albo rudy a reszta zielona albo jakaś ziemnista. Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz zapigmentować, to na pewno. Odrost 9.1 z 9%.

   Usuń
 37. Dziękuję za odp. :) pigmentując można pomieszać farbę 9.1 z 8.0 na długość? czy trzeba osobno...najpierw 8.0 a potem 9.1 ? i jak z czasem...ile trzymać odrost z oksy 9%? a ile długość z oksy 6%? Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odsyłam do wnikliwej lektury artykułu o pigmentacji.

   Trzymamy wg wskazań producenta.

   Usuń
  2. dzięki...czytałam już wcześniej.Pozdrawiam. Agnieszka

   Usuń
 38. Witam
  mam prosbe do ciebie
  moje wloski sa rude teraz odrost jest intensywnie rudy a reszta wyplowiala ruda tzw,poza odrostem mam farbe rudy blond
  Kupilam teraz farbe casting color creme 645 kopper niewiem czy nie bedzie za ciemna bo chce tylko o 1 ton przyciemnic wlosy i zruwnac kolor na calej glowie.
  jak mozna rozumiec ten kolor 645?
  I co moze mi wyjsc z takiego koloru na rudych odrostach a wyplowialo rudym kucyku?

  Prosze o pomoc
  mieszkam na pulnocy Nor a polska dopiero za 6 miesiecy i niewiem co robic
  Pozdrawiam Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Artykuł wyraźnie opisuje, co oznaczają poszczególne cyfry.

   645 czyli 6,45

   Casting wychodzi o dwa tony ciemniej, więc uzyskasz brąz z czerwonawym połyskiem.

   Usuń
  2. Witam serdecznie.
   Mam mały problem. Jakiś czas temu (ok. 1 tygodnia) kładłam na włosy - krótkie, gęste, często farbowane, ale mocne - kolor 9.13 z L'Oreala. Jestem ciemne lato, więc ten odcień choć piękny, wyszedł dla mnie zbyt ciepło. Myję włosy codziennie. Kolor oczywiście odbiegał od obrazka na pudełku, wyszedł u mnie jak 8.13. No i ok. Ale chciałam schłodzić i rozjaśnić. Moje naturalne włosy są na poziomie 7 (czyli sklepowa 8). Odrostu miałam tak ze dwa milimetry (szybko rosną mi włosy). Zastanawiałam się nad kilkoma opcjami: 1: schłodzić to 10.0 z wellatonu i potem dać 12/1. Albo położyć L'Oreal 10.21 i potem 12/1.Chodziło mi o te drobne swoje odrosty, które wiedziałam, że wezmą jaśniej niż to 9.13. Finalnie - nałożyłam tylko 12/1. Ta góra tak ze dwa centymetry jest jaśniejsza od pozostałości. To popiel, więc się wypłucze, ale:
   - czy położyć jeszcze np. 10.1 L'Oreala na tę górę i nie miksować, albo czekać na wymycie koloru?
   Druga rzecz - odrosty późniejsze. Wiem, że robiąc tylko 12/1 włosy wychodzą ładnie platynowo - beżowe po jakimś czasie. Ale... gdybym kładła na odrost 10.1 (tylko aktualnie L'Oreal), to stopniowo bym lekko tonowała popielato te włosy. Za długo na wellatonie 12/1 wydaję się sobie taka... sztuczna. Pozdrawiam i dziękuję.

   Usuń
 39. Witaj.Czy numer 450-uwodzicielski mahoń bedzie ciemniejszy od 56-namiętny ciepły kasztan,są to pianki loreala.Na opakowaniu mahoń jest jaśniejszy od kasztana.Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
 40. Witam,
  W sumie mam mały porblem. Otóż swój naturany kolor potraktowałam przez 1 rok różnymi szamponami, pózniej przyszedł czas na farbę. Na koloryzjace wyrałam się do fryzjera, na włosach mam refleksy na ciemnym blondzie. I tu zaczyna sie problem, włosy zawsze maja rudą poświatę, bez znaczenia czy wezmę naturalny ciemny blond (zawsze wychodza mi ton ciemnej). Kiedyś próbowałam jasnego brązu z castingu i wyszedł prawie czarny. Myślałam o farba Johna Frieda ? Zależy mi na odcieniu, typowym dla polek,a mianowicie mysim, bez połysku ciemnym blondzie (bardzo jasny brąz) Powiedzmy że coś w ten deseń:http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl&sa=N&tbo=d&biw=1366&bih=667&tbm=isch&tbnid=DflJ2T866lyQRM:&imgrefurl=http://www.partnersi.com.pl/de/biuro-prasowe.php%3Fsd%3Da%26id%3D109&docid=GN4pbPbplyBReM&imgurl=http://www.partnersi.com.pl/dane/galerie/procter-londa/ciemny%252520blond%252520(15).jpg&w=500&h=849&ei=vt0eUenIF-qM4ATd1IDwDw&zoom=1&ved=1t:3588,r:13,s:0,i:120&iact=rc&dur=967&sig=109411562655124215319&page=1&tbnh=185&tbnw=113&start=0&ndsp=25&tx=34&ty=109

  Gdyby nie kwestia mojego zbliżającego się ślubu, byłabym gotowa sciąć włosy na krótko jednak wiem że mi nie odrosną w 6 mc :(
  Bardzo prosze o pomoc

  OdpowiedzUsuń
 41. MYSIU!!!!!!!!!!!!!CZY ETRA JASNY OPALIZUJĄCO-POPIELATY BLOND Z CE-CE (10/71) MOGĘ ZROBIĆ NA 6% LUB 7,5%? W ULOTECE JEST INFO, ŻE SUPER-ROZJAŚNIAJĄCE NA OKSY 9% LUB 12%, NO ALE CZY TO OZNACZA, ŻE NA NIŻSZYM OKSY WYJDĄ ŻÓŁTE JAKIEŚ? CHCIAŁAM KOLOR 9/71, ALE NIESTETY NIE MA TEGO KOLORU ;-((((

  OdpowiedzUsuń
 42. O, A MOŻE MOŻNA STWORZYĆ TAKIE 9/71 (=9.21)? BO W TYCH CE CE JEST: 9, 9.1 ORAZ MIX-TONY: FIOLETOWY I NIEBIESKI, WIĘC MOŻE DODAĆ DO TAKIEJ "9"-TKI 3 CM MIXTONU FIOLETOWEGO I 3 CM NIEBIESKIEGO? CZY LEPIEJ DO 9/1 DODAĆ 3 CM FIOLETOWEGO? W OGÓLE TO NIE WIEM, CZY TE MIXTONY MAJĄ TAKĄ TRWAŁOŚĆ JAK GOTOWE KOLORY? CHCIAŁABYM TAKI 9/71 ZROBIĆ - JAK ZWYKLE ROBIĘ BLONDY - NA 7,5%, ALE NIE WIEM, CZY TO W OGÓLE MA SENS TAKA KOMBINACJA? NIGDY NIE MIAŁAM DO CZYNIENIA Z MIXTONAMI, ALE WIESZ ;-)))

  OdpowiedzUsuń
 43. Witam Mysiu,
  Przez ostatnie dwa lata robilam balejaz sredni braz+blond u fryzjerki. Teraz postanowilam przejsc na samodzielne farbowanie i kolor blond na calosci. Troche juz splukany balejaz i 3cm odrost (ciemny mysi blond) zafarbowalam farba Loreal Excellence Creme 8.1, ale kolor wyszedl bardzo ciemny, na calosci wpadajacy w braz/zielen i rudawy na odrostach.Bardzo prosze o pomoc. Chcialabym miec jasniejszy o 1-2 tony chlodny blond. Co robic? Czy potrzebna jest kapiel rozjasniajaca?Jesli tak to jakie oksy 3 czy 6%?
  Czy od razu farba 9.1 lub 10.1? Z gory dziekuje za odpowiedz.

  Pozdrawiam.
  Jola

  OdpowiedzUsuń
 44. Witam Mysiu,
  Przez ostatnie dwa lata robilam balejaz sredni braz+blond u fryzjerki. Teraz postanowilam przejsc na samodzielne farbowanie i kolor blond na calosci. Troche juz splukany balejaz i 3cm odrost (ciemny mysi blond) zafarbowalam farba Loreal Excellence Creme 8.1, ale kolor wyszedl bardzo ciemny, na calosci wpadajacy w braz/zielen i rudawy na odrostach.Bardzo prosze o pomoc. Chcialabym miec jasniejszy o 1-2 tony chlodny blond. Co robic? Czy potrzebna jest kapiel rozjasniajaca?Jesli tak to jakie oksy 3 czy 6%?
  Czy od razu farba 9.1 lub 10.1? Z gory dziekuje za odpowiedz.

  Pozdrawiam.
  Jola

  OdpowiedzUsuń
 45. czesc ;) czy moglabym, sie z Toba skontaktowac emilowo ? chcialam Ci wyslalac zdjecie z moimi obecnymi wlosami i kolor jaki chcialabym uzyskac a nie chce zeby kazdy ogladal moicg zdjec. czytam Twojego bloga juz jakis czas i czuje ze potafilabys mi doradzic.
  pozdrawiam
  Tuśka

  OdpowiedzUsuń
 46. Czy mozesz mysiu opisac kolory z koncowka 7 i 9 w farbach inebrya? SLyszalam ze to ladne odcienie ale mnie interesowalby poziom 7 a farba 7.7 wyglada wg mnie nieciekawie. W tej chwili mam 6.35 z alfaparf i chcialabym cos jasniejszego, obawiam sie ze 7.35 wyjdzie juz rudawo a nie czekoladowo, jak myslisz? Nie wiem co oznacza koncowka 9 w farbach inebrya a slyszalam ze kolor 7.9 jest ladny. Z tym ze ladny dla kazdego oznacza co innego. Chcialabym zostac w podobnej tonacji jaka mam teraz tylko troche jasniej. Dziekuje za odpowiedz. Asia

  OdpowiedzUsuń
 47. witam,chciałabym prosić Cie o poradę w sprawie blondów. Przez kilka lat rozjasniałam włosy u fryzjera robiłam tzw. balejage, ale do tego stopnia że prawie całe juz zostały potraktowane rozjaśniaczem, wychodził ładny kolor jasny platynowy, ale z uwagi ze moje włosy starsznie sie zaczeły kruszyć , miesiac temu zdecydowałam sie spróbować farby wellaton 12/0. Mam znajomą która robi włosy tą farbą i wychodzi jej rewelacyjnie, mnie niestety odrost w porównaniu z pozostałymi włosami wyszedł ciemniejszy i żółtawy. Teraz zastanawiam się nad zakupem jakiejś farby z Loreala, żeby zniwelować ten odcień z odrostów, jaki odcień mogłabys mi polecić - zastanawiam się nad CASTING CREME GLOSS 1021 lub 1010 lub recital preference Z2 1021- blond opalizujący ? prosze o pomoc, byłabym wdzięczna :) czekam z niecierpliwością na odpowiedz :)

  OdpowiedzUsuń
 48. witam,chciałabym prosić Cie o poradę w sprawie blondów. Przez kilka lat rozjasniałam włosy u fryzjera robiłam tzw. balejage, ale do tego stopnia że prawie całe juz zostały potraktowane rozjaśniaczem, wychodził ładny kolor jasny platynowy, ale z uwagi ze moje włosy starsznie sie zaczeły kruszyć , miesiac temu zdecydowałam sie spróbować farby wellaton 12/0. Mam znajomą która robi włosy tą farbą i wychodzi jej rewelacyjnie, mnie niestety odrost w porównaniu z pozostałymi włosami wyszedł ciemniejszy i żółtawy. Teraz zastanawiam się nad zakupem jakiejś farby z Loreala, żeby zniwelować ten odcień z odrostów, jaki odcień mogłabys mi polecić - zastanawiam się nad CASTING CREME GLOSS 1021 lub 1010 lub recital preference Z2 1021- blond opalizujący ? prosze o pomoc, byłabym wdzięczna :) czekam z niecierpliwością na odpowiedz :)EWELINA

  OdpowiedzUsuń
 49. Cześć,moje włosy mają naturalny kolor ciemny brąz jednak byłam u fryzjerki i akutalnie mam bardzo jasny brąz jeśli chciałabym być blondynką ale nie wyglądać sztucznie to mogę użyć farby 7,0 ? jeśli w tyle na pudełku jest ukazane jak będę wyglądać po danej farbie to mam patrzeć na naturalny kolor czy ten jakim mam farbowane włosy ?

  OdpowiedzUsuń
 50. Jeśli pomaluje włosy, które wcześniej malowałam odcieniem 110 na 9.13 to.jest ryzyko, że wyjdzie mi rudawy bądź żółty kolor? Magda

  OdpowiedzUsuń
 51. Cześć,
  naprawdę super blog dużo się dowiedziałam i potrzebuję jeszcze więcej :) Im więcej drążę i pytam tym bardziej chyba uświadamiam się, że fryzjerzy (albo na takich trafiam nie mają pojęcia o koloryzacji). Z chęcią bym oddała moje pióra w Twoje ręce ale niestety odległość... koszty by mnie zabiły... Otóż sytuacja wygląda tak: odrost w kolorze mysiego ciemnego/średniego blondu (coś tak jak Twój naturalny kolor), końce poziom 7, środek poziom 8. Wszystko z ciepłym refleksem farbowane mieszanką 7.13, 8.13 i z tego co pamiętam jeszcze 7.2 tam było (Alfaparf). Teraz się sprało, wyszło złote podbicie. ta różnica w kolrze to stąd że kiedyś zafarbowałam na ciemno (poziom 6), trochę odrosło, trochę się sprało i tak z tym walczę... Chciałabym wyrównać kolor do poziomu 7, może takie 8 i pół. Z jednego z poprzednich farbowań zostało mi 7.0 i 7.21 (Alfaparf). Myślałam żeby dokupić 8.0 i pomieszać te farby. Tylko na jakiej wodzie 3% czy 6%? Dziś uslyszałam od fryzjerki że odcieni typu natura się kładzie tylko na włosy mocno siwe i na to co mam na głowie to moze wyjść zielone no i zgłupiałam... Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

  Z góry dziękuję
  Weronika

  OdpowiedzUsuń
 52. bardzoooo proszę o poradę :-)

  Moje włoski są koloru bardzo jasny blond - ostatnia farba 110 Garnier Color Sensation Diamentowy superjasny blond, obecnie włoski są mocno rozjaśnione od słońca (2 tyg. urlopu), teraz marzę aby przyciemnić je i uzyskać kolorek bardziej naturalny, dalej blond (nie mysi, nie rudy) ale ciemniejszy i świetlisty .
  Czy jak zafarbuję je na odcień 8.0 Swietlisty blond z Garniera też seria Color Sensation to wyjdzie w miarę czy będzie zielony lub rudy ?
  Czy może lepszym rozwiązaniem będzie nr 8.0 z gerniera seria Color Naturals ?
  Proszę o pomoc DOROTTTTA

  OdpowiedzUsuń
 53. Super blog! Dopiero co go znalazlam a przerobilam juz prawie polowe artykulow :) Mam tez pytanie, jestem blondynka z cieplym odcieniem, ktory wydaje mi sie zbyt rudowaty :( na te chwile mam odrost- sredni braz i chcialabym uzyskac naturalny blond 9.0. Wlosy mam silnie napigmentowane, zawsze wychodzi mi u fryzjera ciemniej niz chce. Mam dosc placenia i bycia niezadowolona, wiec chcialabym sprobowac sama cos zdzialac. Jaka wode sugerujesz? Wydaje mi sie ze 9% (ktorej spewnoscia uzywali fryzjerzy) moze byc dla mnie slaba a 12% to hardcore :) Czy moge je zmieszac i uzyc 10,5%? Co z zreszta wlosow? Na jak dlugo polozyc? Dodam ze uzyje produktow Loreal Majirel.

  Z gory wielkie dzieki!!!!

  OdpowiedzUsuń
 54. Mysiu,

  potrzebuję pomocy w wyborze farby. Do tej pory farbowałam włosy u fryzjera farbami majirel, z tego co pamiętam to fryzjerka kładła mi kolor 7.40 z jakąś domieszką. Niestety jestem zmuszona sobie pofarbować włosy w ten weekend sama. W sklepie doradzono mi farbę revlon colorsilk 53 (light auburn). Boje się, że wyjdzie mi za ciemny kolor i będzie to bardziej brąz, niż rudy. Dobrze myślę?

  OdpowiedzUsuń
 55. Farba farbie nie równa. Oprócz farby mamy jeszcze różne typy włosów. Niby numerki oznaczają kolory ale tak naprawdę trzeba konkretna farbę przetestować na konkretnych włosach. Dobry fryzjer powinni dobrze dobrać farbę ale do tego potrzeba 5-10 lat doświadczenia.

  OdpowiedzUsuń
 56. Potrzebuję pomocy, proszę ratuj mnie ! :( bez wiedzy wielkiej o farbach nałozyłam farbe złocisty jasny brąz (6,3) na mój ciemny brąz i mam czerowono-rudawą poświatę przy nasadzie włosów. czy jak zafarbuję włosy jakimś zimnym średnim brązem uda wrócić mi się z powrtoem do mojego naturalnego koloru? Teraz stwierdzam, że zdecydowanie jestem typem zimnych kolorów :(

  OdpowiedzUsuń
 57. Witam
  Czy zna Pani kolory z physia color? Od lat usiłuję uzyskać kolor w żadnym razie nie czerwony i nie zbliżony do czarnego, lecz wyraźny brąz w chłodnym odcieniu, (jeśli można powiedzieć, że brąz jest w chłodnym odcieniu), lecz połyskujący w słońcu na złoto. Bez czerwonych refleksów. Taki miałam naturalny kolor zanim posiwiałam.
  Czy z physia color da się uzyskać taki efekt?
  Joanna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Physia color to nie znam, ale aby uzyskac neutralny brąz błyszczący do złocistego a nie rudawego, tzreba skorzystac z farby z odcieniem złocistym. Jezeli taka farba wyjdzie pod czerwonawy, należy użyc wyzszego oksydantu następnym razem.

   Nie może Pani stosowac linii dla włosów siwych, bo one są na silnie czerwonej bazie. Te tradycyjne, dadzą lepszy kolor zaraz po, ale ulegnie szybszemu spłukaniu i zmatowieniu.

   Usuń
 58. Witam jeśli chodzi o szamponetki to podobnie je interpretować??? Czy firma Marion jest naprawdę taka zła?? kilka miesięcy temu kupiłam sobie Marion blond (nie pamiętam jaki odcień), okropnie potem mnie skóra głowy swędziała. Czułam jak by mnie dosłownie poparzyło. Następnym razem kupiłam sobie z firmy Joanny, na głowie nie mam tego uczucia, teraz znów kupiłam sobie Marion, ciekawa jestem waszej i Twojej przede wszystkim opinii na temat tych szamponów koloryzujących?? Słyszałam również, że wiele dziewczyn kupując ją chciało inny efekt a wyszedł zupełnie inny... Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja wnikliwa opinia na temat szamponetek jest w temacie o szamponetkach ;)

   Szamponetki nie dają trwałego koloru, więc nie mogą zasadniczo zmieniać zastanego, nadają tylko refleks koloru.

   Marion nie jest zły. Jest mało trwały.
   To, co opisujesz, to reakcja uczuleniowa na jakiś składnik chemiczny, a szmaponetki sa superchemiczne.
   Na Twoim miejscu nie wracałabym do produktu, który dał tak silną reakcję, bo nast razem może byc cięższa w skutkach.

   Bardzo ładnie kolorystycznie wychodza szamponetki Joanny.

   Usuń
 59. Witam,
  Mam wielką prośbę o ratunek dla moich włosów :)
  Miałam włosy w kolorze mlecznej czekolady niestety nie pamiętam jaki był to odcień..
  Wypróbowałam kąpiel rozjaśniającą według Pani przepisu i uzyskałam średni blond w żółtawo-rudawych odcieniach.. Nałożyłam na to farbę rozjaśniającą firmy Palette w odcieniu C10 Mroźny srebrny blond.. Miałam nadzieję na pozbycie się tych rudości w efekcie moje włosy są jaśniejsze jednak nadal żółtawo-rudawe i już teraz nie wiem co mam zrobić :) Bardzo proszę o polecenie jakiejś farby, którą mogłabym uzyskać ładny stonowany blond najlepiej w jakiś beżach i oczywiście, cudownie by było gdyby farba była dostępna w większości drogerii gdyż zależy mi na jak najszybszym pozbyciu się kurczaczka z głowy :)
  Pozdrawiam,
  Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 60. Muszę rzuci trochę chłodu na moje włosy po kąpieli rozjaśniającej, wytonować je. Postanowiłam zapienić kupując fabrę joanna gołębi popiel. Niestety nie dostałam tej, więc wybrałam joanna srebrny pył, ma oznaczenie 213, które nic mi nie mówi. Czy to jest odcień opalizująco-popielaty? Obawiam się, żeby nie wyszło mi z zielonkawą poświatą...
  Jak myślisz?

  Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 61. Droga Mysiu m proszę o pomoc. Od zawsze kupuję farby Casting Loreal 515 i wychodzi mi super kolor, a teraz kupiłam nr 530 PRALINA też z Castingu i czy na włosach ciemny blond nie wyjdzie zbyt ciemne? Nie chcę zbytnio ryzykować bo już raz to zrobiłam i wyszedł mi czarny, ale nie z farb tej firmy tylko welli. Jak jesteś coś podpowiedzieć to będę wdzięczna.

  OdpowiedzUsuń
 62. a zapomnialam sie podpisać;) Ewa-pytanie o ombre.z góry dzięki

  OdpowiedzUsuń
 63. dzieki bardzo dobrze,ze Cie znalazlam....jestem po szkole fryzjerskiej i troche pracowalam w tym salonie,co mialam praktyki,ale to nie dokonca dla mnie.choc w pewien sposob kreci mnie to i wlasnie sie szykuje kolezance sciagnac czarny kolor i ladny braz polozyc....ale zapomnialam znaczenia numerow tych po przycinku czy kropce pomoglas!!!!!rewelacja;)) dziekuje zajrze jeszcze wiecej do Ciebie.pozdrawiam Karolina;)

  OdpowiedzUsuń
 64. Witam.
  Moje włosy są rozjaśniane aktualnie z ciemnym odrostem w kolorze ciemnego blondu (wydaje mi się że jest to miedziany odcień). Chciałabym przyciemnić troszkę włoski i w tym celu zakupiłam farbę Garnier nutrisse creme odcień 70 toffe czyli średni blond. Moje pytanie jest takie czy kolor może wyjść o ton czy dwa ciemniejszy, bo takie przeczytałam opinie na wizażu i stąd moja obawa.
  Pozdrawiam Monika;)

  OdpowiedzUsuń
 65. I jeszcze jedno pytanie;) czy jeśli kolor rzeczywiście wyjdzie ciemniejszy to sposób z szamponem lub soda pomoże spłukać za ciemnym kolor?

  OdpowiedzUsuń
 66. Hej. Proszę Cie o pomoc. Od pewnego czasu ok. roku ,farbuje włosy farbą Oyster Naturali 10/0 (mój naturalny kolor to chyba ciemny blond) i na odroście wychodzi mi rudawy kolor, a reszta jest ładna jasna, woda do tego jest 12%. Teraz stwierdziłam że chyba przyciemnie trochę włosy tak o jeden ton. Jakiego koloru powinnam użyć i z jaką wodą? Kamila

  OdpowiedzUsuń
 67. Pomyliłam się , używam farby SABBIA 10/31 też z Oyster z wodą 12 %.
  Czy mogłabym na to nałożyć farbę z Wellatonu 9/0 czy wtedy kolor by się wyrównał i odrost nie byłby żółtawy? Bardzo proszę o pomoc. Kamila

  OdpowiedzUsuń
 68. Hej :) Ja też bardzo proszę o podpowiedź. Od jakiegoś roku rozjaśniam włosy na poziom 8, ze swojego naturalnego 7. No i tak się stało, że w wakacje chciałam pomalować na jakieś miedzi - różnie, raz 7,43, raz 6,45 i średnio po jakiś 2 tygodniach kolor mi się spłukiwał do pierwotnego blondu (8,31). Nie wiem już o co chodzi - czy to jest uczulenie, robiłam testy i wszystko ok. Wcześniej na blondy stosowałam płukanki ziołowe oraz Stimuliste z Kerastase. Możliwe, że to przez te prodyukty włosytak szybko traciły te rudości?? Mam dużo ciepłego pigmentu, to powinny się trzymać :) Basia

  OdpowiedzUsuń
 69. Witam :)

  mam małe pytanko jakiego mogę się spodziewać koloru po syoss 9.52 i 8.15 ?
  będę włosy robiła wellatonem 9.0 i 8.1 tzn pigmentacje ale przed świętami chciałam nałożyć którąś z syossa :) bo baaardzo spodobały mi sie kolorki no ale wiadomo ze to na opakowaniu super wygląda póki co przed pigmentacją mam końcówki blond ale to tylko kilka cm a od głowy reszta jest średni bląd z lekki rudym. rudy postaram sie wyplenić płukankami zanim robię pigmentacje ale mam tendencje do rudowacenia włosów :) a chciałabym taki piękny chłodny ale nie za bardzo odcień włosów na poziomie 7-8

  błaaaagam o pomoc :)

  OdpowiedzUsuń
 70. Hej :)
  a kolor wellatonu 8.74 ?
  8 rozumiem, 4 też, ale ta siodemka? tzn ze to jest jasny blond miedziano jaki? :)

  OdpowiedzUsuń
 71. Witam,
  mam problem z żółtym odcieniem włosów. Poczatkowo miałam robione blond pasemka na bardzo ciemnym blond/brązowym kolorze. Robiła to fryzjerka i przez kilkalat było idealnie, jednak z drastycznym pogorszeniem się mojej sytuacji materialnej zdecydowałam się na farbowanie całych włosów, bo farba raz na poltora/dwa miesiące wychodzi taniej, niż pasemka u fryzjera co 3 miesiące. POstanowiłam więc pofarbować włosy na mój naturalny kolor włosów, aby zakryć pasemka i rozjaśniać włosy od jednolitego koloru (nie wiem, czy takpowinno się robić, jednak zrobiłam to). Rozjaśniałam włosy farbą casting creme gloss,ale nie pamiętam, jakie miała numerki. Następnie przerzuciłam się na farbę Syoss o numerze 9-10 ( https://www.google.pl/search?q=syoss+blond&client=opera&hs=Xyw&channel=suggest&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=wGqOUsK6MMeThgfB3oDIDg&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1366&bih=645#facrc=_&imgdii=_&imgrc=CQJcytFmetP_fM%3A%3BDSryLZK0XDUwhM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg.szafa.pl%252Fubrania%252F0%252F016034790%252F1379403873%252F4-zl-syoss-oleo-intense-jasny-blond.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fszafa.pl%252Fc16034790-4-zl-syoss-oleo-intense-jasny-blond.html%3B483%3B900 ). W efekcie włosy wyszły takie, że nie wiem, jakim cudem nadal widać pasemka te, co były blond (jest to nawet fajne, bo ratuje cały mój kolor włosów) jako ten ładny jasny blond, a reszta jest... ŻÓŁTA! I nie mam pojęcia, jak sobie z tym poradzić, bo chciałabym ładny blond, nieważne, czy zimny, czy ciepły, ważne, aby był jasny - nie żółty... Kolor, jaki docelowo chciałabym mieć jest na opakowaniu, na zdjęciu tej farby, której używam. Jednak wychodzi inaczej... Proszę o pomoc i pozdrawiam _A_S_I_U_N_I_A_

  OdpowiedzUsuń
 72. Witaj proszę o pomoc i radę. Mam włos gruby rozjaśniany rozjaśniaczem u fryzjera od kilku lat. Po takim traktowaniu zazwyczaj miał rudawy odcień, który był początkowo traktowany płukanką a potem po prostu się już przyzwyczajałam do żółtego odcienia moich włosów. W sumie kolor sam w sobie mi opowiada- może to kwestia przyzwyczajenia. Jednak z powodu tak ciągłego rozjaśniania (włosy nigdy nie były mega jasne- tak na poziomie 8) chciałabym tego kategorycznie zaprzestać gdyż włosy obecnie są w opłakanym stanie...musiałam ściąć. Oczywiście moje postawienia o powrocie do natury (mysi blond jednak w odrostach na poziomie chyba 6-7) stanęły na tym ze dopuściłam się odrostu w okolicach 3 cm i się poddaję!!! Chciałabym wyrównać kolor między odrostem a ta pozostałą resztą idąc na kompromis pomiędzy jednym a drugim w kierunku tego jaśniejszego. Proszę o radę jakiej farby użyć. Kiedyś zadowolona byłam z efektu farbowania Garnier Nutrisse 80 ale ostatnio nie ma jej już na stronie producenta i obawiam się ze mogą być problemy z dostaniem jej i wole stojąc przed półka nie zastanawiac się co zrobić gdy jej nie będzie. Pozdrawiam i liczę na wsparcie

  OdpowiedzUsuń
 73. Witam, mam włosy zafarbowane na ciepły brąz ale chce zmienić na miedziany kolor 7.44 . Mam pytanie jakiej wody muszę użyć ?

  OdpowiedzUsuń
 74. Cze!!! Mam aktualnie na wlosach ciemny braz ,kupilam slodki braz z syosa 5-86 jaki kolor moze mi wyjsc(moj kolor ciemny kolar brazu jaki mam na wlosach tez jest zasluga farb) dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 75. Witam, Jestem zachwycona profesjonalizmem Pani, szkoda, że nie trafiłam tu wcześniej, zanim zdecydowałam się pójść do fryzjera. Od kilki lat, robiłam sobie baleyage, platynowe pasemka na moim ciemnym blondzie, ładnie wyglądały, a teraz ze względów finansowych, chciałam robić jeden kolor. Byłam w poniedziałek u fryzjera i nałożyła mi jakiś blond ( z tego co kojarze to po kropce było 3, także już wiem dlaczego miałam rudawe odrosty), poszłam więc dziś bo nie mogę patrzeć na siebie w lustrze i dziś nałożyła mi numerek 12, czyli też bez sensu, bo rozjaśniła, ten co jest i dalej mam żółtawe, na Pani stronkę trafiłam teraz i już widzę błędy. Jestem podłamana, miałam takie ładne włosy, a czuje się fatalnie. Dziś fryzjerka wspomniała, że następnym razem zmiesza tą 12 z jakimś popielem. Chciałam zapytać, czy to dobry pomysł, wolę teraz sama pilnować poprawności jej czynności, czy jeśli zmiesza 12.0 z 12.1 powinna zniwelować żółty odcień odrosta?pozostałą część głowy mam raczej w chłodnym odcieniu, bardzo jasną, czy inna mieszanka powinna być wykonana? Bardzo proszę o pomoc, dziś w rozpaczy pobiegłam po farbę, w życiu, nie kupowałam farby i wybrałam garnier color naturals 111, czy gdybym nałożyła ją na odrosty, zniweluje żółty odcień czy lepiej czekać na wizytę u fryzjera? Pani Mysiu, będę wdzięczna, za Pani mądrą poradę. Pozdrawiam serdecznie, Koszyczek

  OdpowiedzUsuń
 76. Witam, Jestem zachwycona profesjonalizmem Pani, szkoda, że nie trafiłam tu wcześniej, zanim zdecydowałam się pójść do fryzjera. Od kilki lat, robiłam sobie baleyage, platynowe pasemka na moim ciemnym blondzie, ładnie wyglądały, a teraz ze względów finansowych, chciałam robić jeden kolor. Byłam w poniedziałek u fryzjera i nałożyła mi jakiś blond ( z tego co kojarze to po kropce było 3, także już wiem dlaczego miałam rudawe odrosty), poszłam więc dziś bo nie mogę patrzeć na siebie w lustrze i dziś nałożyła mi numerek 12, czyli też bez sensu, bo rozjaśniła, ten co jest i dalej mam żółtawe, na Pani stronkę trafiłam teraz i już widzę błędy. Jestem podłamana, miałam takie ładne włosy, a czuje się fatalnie. Dziś fryzjerka wspomniała, że następnym razem zmiesza tą 12 z jakimś popielem. Chciałam zapytać, czy to dobry pomysł, wolę teraz sama pilnować poprawności jej czynności, czy jeśli zmiesza 12.0 z 12.1 powinna zniwelować żółty odcień odrosta?pozostałą część głowy mam raczej w chłodnym odcieniu, bardzo jasną, czy inna mieszanka powinna być wykonana? Bardzo proszę o pomoc, dziś w rozpaczy pobiegłam po farbę, w życiu, nie kupowałam farby i wybrałam garnier color naturals 111, czy gdybym nałożyła ją na odrosty, zniweluje żółty odcień czy lepiej czekać na wizytę u fryzjera? Pani Mysiu, będę wdzięczna, za Pani mądrą poradę. Pozdrawiam serdecznie, Koszyczek

  OdpowiedzUsuń
 77. Super blog , a wpis bardzo pomocny :)
  Ja ostatnio zaczęłam farbować kolorem garniera ciemny blond , kolor bardzo mi sie podoba , ale zaczęłam sie zastanawiać czy ten odcień nie zawiera wody o silniejszym stężeniu niz np jasny brąz i tym samym nie działa bardziej niszcząco na włosy ?

  OdpowiedzUsuń
 78. Witam,chciałabym przyciemnić trochę włosy.Mój naturalny kolor to taki mysi średni blond.Przez ostatnie 3 lata miałam robiony balejaż 2:1(2 jasne na 6% i jeden ciemny).Lecz ostatnio farbowałam Joanna Profesional 9.13+8 na 6%,teraz robiłam odrost 9.0 9N na 6%.Ale cały czas korci mnie kolor średni blond z Syoss.Ale czytałam opinie tej farby i niektóre są straszne,dziewczyny piszą że strasznie niszczy włosy.Ten średni blond wypatrzyłam na zdj.jednej dziewczyny i jej wychodzi taki wpadający w rudy,właśnie coś takiego bym chciała(zdj.tej dziewczyny są na Szafa.pl--hollygirl ma tam swoje stylizacje).Może doradzi mi pani inną farbę aby uzyskać taki kolorek.Pozdrawiam Magda K.
  Życzę Szczęśliwego Nowego 2014 roku.

  OdpowiedzUsuń
 79. Witam,chciałabym przyciemnić trochę włosy.Mój naturalny kolor to taki mysi średni blond.Przez ostatnie 3 lata miałam robiony balejaż 2:1(2 jasne na 6% i jeden ciemny).Lecz ostatnio farbowałam Joanna Profesional 9.13+8 na 6%,teraz robiłam odrost 9.0 9N na 6%.Ale cały czas korci mnie kolor średni blond z Syoss.Ale czytałam opinie tej farby i niektóre są straszne,dziewczyny piszą że strasznie niszczy włosy.Ten średni blond wypatrzyłam na zdj.jednej dziewczyny i jej wychodzi taki wpadający w rudy,właśnie coś takiego bym chciała(zdj.tej dziewczyny są na Szafa.pl--hollygirl ma tam swoje stylizacje).Może doradzi mi pani inną farbę aby uzyskać taki kolorek.Pozdrawiam Magda K.
  Życzę Szczęśliwego Nowego 2014 roku.

  OdpowiedzUsuń
 80. A ja szukam farby trwałej w kolorze fioletu.żadna że znanych firm nie barwi włosów na fiolet, a raczej na wiśnie.malowalam też farbami bez utleniacza, ale mycie włosów farbuje wszystko włącznie z wanna i paznokciami.
  co robić? Spacjalnie rozjaśnilam włosy?

  OdpowiedzUsuń
 81. Witam.

  Mam pewien problem i liczę na to, że tutaj znajdę pomoc. Nie jestem pewna jak określić farbę Joanna Naturia Color - Jesienny Liść. Od kilku lat farbuję włosy na ciemny, prawie czarny brąz. Chciałabym je rozjaśnić i nałożyć właśnie Jesienny Liść. Czytałam, że zaraz po rozjaśnianiu najlepiej jest zafarbić włosy odcieniem o ton jaśniejszym niż docelowy. Jaka to powinna być farba (najlepiej też z Joanny) żeby potem Jesienny Liść wyszedł ładnie?

  OdpowiedzUsuń
 82. a jak zrozumieć te numerki? :) http://www.joanna.pl/produkty/wlosy-all/koloryzacja-i-rozjasnianie/naturia-perfect-color

  OdpowiedzUsuń
 83. Genialny wpis.
  Od jakiegoś czasu używam Garnier Color Sensation prestiżowy brąz 3.0. Za pierwszym razem wyszedł niemalże czarny- teraz już wiem dlaczego. I wreszcie wiem, jak mogę podkręcić kolor mieszając farby i nie bojąc się, że skończę, jak Ani z Zielonego Wzgórza.
  Albo Kojak.
  Naprawdę, taka wiedza za darmo! Jest Pani niesamowita.
  Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 84. Witam, podobnie jak moje poprzedniczki chciałabym prosić o poradę a mianowicie: naturalny kolor moich włosów to ciemny mysi blond. Od dłuższego czasu farbuję włosy farbą Alfaparf evolution of the color nr 5.14-jasny popielaty miedziany brąz. Kolor podoba mi się i pasuje mi, jednak chciałabym rozjaśnić kolor swoich włosów do poziomu 6. Czy powinnam zastosować kąpiel rozjaśniającą? Będę wdzięczna za pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam, Magda N.

  OdpowiedzUsuń
 85. Witam, podobnie jak moje poprzedniczki proszę o poradę, a mianowicie: naturalny kolor moich włosów to ciemny mysi blond. Od dłuższego czasu farbuję włosy farbą Alfaparf evolution of the color nr 5.14. Kolor podoba mi się i dobrze mi w nim, ale jak każda kobieta potrzebuję zmiany. Chciałabym rozjaśnić włosy o 1ton do poziomu 6. Czy powinnam wykonać kąpiel rozjaśniającą? Będę wdzięczna za sugestie. Z góry dziękuję i pozdrawiam, Magda N.

  OdpowiedzUsuń
 86. Mysiu Kochana! Mam na głowie mieszankę 8.31i 7.0. Po rozjaśnianiu, mega intensywnym wyszedł bardzo jasny rudy(miałam włosy 6.0). No i mam rudy odcien:-(..Mogę ochłodzić 7.1? Czy wyjdzie zielony?

  OdpowiedzUsuń
 87. Kochana Mysiu! Rozjaśnialam włosy. Otrzymałam bardzo jasny rudy. Położyłam 7.0. + 8.31. Wyszedł rudy blond..mało naturalny i trochę za jasny. Czy mogę zastosować 7.1 aby przyciemnić i ochłodzić? Czy wyjdzie zielony?

  OdpowiedzUsuń
 88. Dzień Dobry
  Nie pierwsza to i nie ostatnio prośba w tej materii...
  Do tej pory włosy farbowałam wyłącznie u fryzjera. Wyszukiwałam salony z najlepszymi możliwymi opiniami i jeszcze nigdy nie byłam zadowolona. Teraz chcę spróbować sama – dlatego proszę o radę żeby nie doprowadzić do katastrofy.
  Wcześniej miałam farbę profesjonalną (w salonie) od Schwartzkopfa – wymywała się już po 4 myciach...
  Później dwukrotnie była INOA – 7.34+6.45+6.40 w proporcji 1:1:0,5 na wodzie 6%. Moje włosy to ciemny blond / jasny brąz (podobno z refleksem złoto–miedzianym, co ma jakiś magiczny wpływ na koloryzację). Zawsze po farbowaniu była widoczna różnica na odroście – był o ton jaśniejszy i nieco intensywniej czerwony (co po około 5–6 myciach zanikało, jak się wymywały czerwone pigmenty). Jest to o tyle dziwne, że mam dosyć grube włosy, ale widocznie są podatniejsze na rozjaśnianie.
  Aktualnie jestem jakieś 1,5 miesiąca po farbowaniu (1,5 cm odrostu) i teraz moje włosy mają kolor nieco mniej złocisty niż 7.43 (Blond Średni Miedziano-Złocisty: http://imageshack.com/a/img845/9485/hmxz.jpg) z Alfaparf Color Wear (jedyna paleta w której znalazłam najbardziej zbliżony kolor - http://imageshack.com/a/img838/5505/e8qj.jpg). Mam około 10% siwych włosów.
  Chcę zrobić kolor ciemniejszy o 1 – 2 tony z połyskiem/refleksem miedziano – mahoniowym, bez przebijającej nadmiernie czerwieni.
  Myślałam o 6.45 lub 7.45 od Alfaparf Evolution (ewentualnie wymieszane w jakiejś proporcji lub z innym kolorem). Nie wiem też na jakiej wodzie (3% czy 6%), tak żeby możliwie jak najbardziej zniwelować różnicę na odroście. INOA miała zasadę by przeciągać czerwienie od razu w trakcie nakładania od odrostu na całą długość włosów. Czy przy Alfaparf najpierw odrost, a po czasie reszta włosów?
  A może z własnego doświadczenia doradzi Pani coś zupełnie innego?
  W załączniku jest jeszcze zdjęcie "Wymarzony1" - http://imageshack.com/a/img30/5071/0y9c.jpg - to jest ten kolor, o którym teraz myślę.
  Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc - Baśka

  OdpowiedzUsuń
 89. Witam ;)
  A jak należy interpretowac numerację jesli chodzi o Palette Salon colors 9.5-1 - platynowy srebrzysty blond . Przy ostatnim farbowaniu uzyskałam brzydka kaczuszkową żółc , jeśli nałożę ten odcień mogłoby to grozic zielenią ;/ ?

  Pozdrawiam , Em

  OdpowiedzUsuń
 90. A jeśli na opakowaniu jest numerek 221? (Joanna Naturia Jesienny Liść) chciałabym to zmyć... Olinka

  OdpowiedzUsuń
 91. Mysiu, ratunku....
  odchowałam w bólach 10 cm. odrost naturalną 7.13. Niestety - posiwiał:)
  Pozostała długość to fryzjerska sztuka gdzie pierwsza warstwa włosów ta przy twarzy, karku, robiona była ciepłym średnim brązem z rozjaśnianymi cieniutkimi refleksami zimnego jasnego blondu bardzo rzadko wplecionymi. Pozostałe partie włosów w stronę czubka głowy to jasny naturalny obojętny? brąz z gęstymi refleksami jasnego blondu. Efekt ładny, ale natura moich włosów jest zimna w blond więc poszłam do fryzjera by na bazie zimnego, ale już posiwiałego odrostu blondu 7.13 zrobić ciepłe pasemka.... Mysiu nie wiem jak to się stało, ale efekt - ciepło rudy brąz z złotymi refleksami. Czy jest jeszcze szansa bym wróciła do natury nawet farbowanej:) z jasnymi refleksami?? Tracę nadzieję.... proszę o radę. aga

  OdpowiedzUsuń
 92. wiatam! mysia m mam pytanie, otóż sostatnio pofarbowalam włosy farba z loreal 6.35 Havane Jasny Bursztyn ale kolor wyszedł dużo ciemniejszy wpadający w rudość. co mam zrobic aby podnieś kolor o dwa tony dokladnie chcialabym miec kolor 8-7 miodowy blond. prosze o pomoc

  OdpowiedzUsuń
 93. Dzień dobry, chciałabym zapytać o kolor farby. Farbuję Loreal Feria 74 intensywna miedź. Chciałabym spróbować koloru 7,46 blond miedziano-czerwony Majirouge Loreal. Są to prawie takie same odcienie? Drugi z domieszką czerwieni :-) Jak według Pani ta czerwień z miedzią wyszłaby na włosach. Czy będzie to minimalny efekt? Moje naturalne włosy do mniej więcej 4 - średni brąz.
  Pozdrawiam.
  Ola.

  OdpowiedzUsuń
 94. Rewelacyjny blog :). Ja własnie dzisiaj miałam dekoloryzację- z brązu chciałam rudy. Fryzjerka twierdzi, że pasują mi zimne odcienie ( jasna karnacja), a ja mimo wszystko uparłam się na rudość. zależało mi na takim ładnym tycjanie a wyszedł kolor bursztynowy ( jak nie ma słońca to wydaje się jasnobrązowy). Poczekam trochę żeby odpoczęły włosy i spróbuję zafarbować w domu. Co polecasz, żeby uzyskać bardziej żywy, tycjanowy kolor? No i mam jeszcze jedno pytanie- czy jest wogóle szansa aby z rudości wyjść do jakiegoś popielu ( lub jakiś zimny odcień blondu, to tak na przyszłość). Pomóż :).Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 95. Obecnie mam ciemny brąz na włosach, chce uzyskać kolor intensywnej czerwieni. Jaka farbę i jaki odcień powinnam wybrać?

  OdpowiedzUsuń
 96. Witam serdecznie.
  Od lat farbuję włosy u fryzjera.Nakładam ciemną podstawę, a na resztę włosów odcień płomiennej rudości. Nigdy, przenigdy nie wyszedł ognisty rudy, mimo, że każde farbowanie to 6 godzin siedzenia . Włosy są przytłumione, jakby brudne i zmywają się już po pierwszym myciu.
  Po kilkunastu farbowaniach w ciągu roku fryzjerka stwierdziła, że musimy rozjaśnić pasma włosów, żeby przyjęły rudości.Rozjaśnienie spowodowało zniszczenie włosów, rudy kolor przyjął intensywniej, ale bez rewelacji i po pierwszy myciu spłukał się do blondu. Nie mam już sił. Włosy mam zniszczone, wyblakłe. Chciałabym spróbować nałożyć sobie farbę sama, na wcześniej pokryte u fryzjera odrosty, bo mam już siwe włosy, więc to zostawię fryzjerowi, ale na resztę włosów sama nałożę sobie farbę w domu. Nie wiem jakiej firmy farbę wybrać na moje przesuszone włosy, żeby nie zniszczyć ich bardziej i żeby mieć wreszcie ognisty rudy kolor.
  Proszę o pomoc.
  Inez

  OdpowiedzUsuń
 97. Droga Mysiu!Komplementy za wspanialy blog!!!Pisze do Ciebie,gdyz chcialam sie poradzic,jakich numerkow farb uzyc,zeby otrzymac zimny blad przy 30% wlosow siwych.Jestem szatynka,wczesniej uzywalam do farbowania Wella koleston perfect special blonde(robilam mieszanke12/0 z 12/1,ale nie pokryly mi siwych wlosow;teraz juz wiem dlaczego,gdyz nie uzylam farby naturalnej).Czy 11/0 moglabym wymieszac z 12/22?Farby,ktore uzywam caly czas sa z welli koleston perfect?Dziekuje z gory za odpowiedz!*Majka M.

  OdpowiedzUsuń
 98. Mysiu mam pytanie jako polecilabys mi farbe jasny blod fryzjersko ktora pokryje ciemny odros ? Bo zamiezam isc do hurtowni pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 99. mam pytanie... mozna uzyc mix tonu bez farby? to znaczy chce miec fioletowe wlosy ale takich farb nie ma

  OdpowiedzUsuń
 100. mam pytanie, moge uzyc fioletowego mix tonu by miec fioletowe wlosy jako farby a nie dodatku do farby?

  OdpowiedzUsuń
 101. Mam pytanko.Mam włosy lekko kasztanowe po farbowaniu ale cale szczęście się zmywa a chce mieć zimny blond jakich farb użyć aby mieć piękny w miarę jasny blond?Proszę o pomoc :-(

  OdpowiedzUsuń
 102. Dzien Dobry, tak sobie przegladałam pani bloga i mam pytanie bo niewiem co mam kompletnie zrobic a nie mam kogo sie doradzic. bo wczoraj wlasnie bylam u fryzjera i robilam sobie wlosy ombre z ciemnego blondu takiego jakby jasny braz rozjasniala mi fryzjerka koncowki i wyszedl naprawde sliczny kolor ale nie taki jaki chcialam bo taki karmelowy jakby zolto-pomaranczowy mowila ze za pierwszym razem nie wyjdzie mi czysty blond tylko dopiero za 3 i juz nie bede mogla isc do fryzjera powtorzyc jeszcze raz te rozjasnianie tych koncowek bo wyjezdzam i chce sama sobie cos zdzialac tylko niewiem jaka farbe kupic mam zeby dol moich wlosow jeszcze jasniejszy wyszedl znowu mam nakladac rozjasniacz jakis czy moze farbe z loreala typową do ombre czy moze jakas zwykla farbe jasny blond? pozdrawiam ;[ tak myslalam moze zeby to nalozyc na te moje konce zeby wyszly blond : http://www.ebay.co.uk/itm/UNOPENED-Garnier-Nutrisse-Truly-Blonde-D-Bleach-Maximum-Lightener-X2/251582467578?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20140107083358%26meid%3D8293556462034066071%26pid%3D100011%26prg%3D20140107083358%26rk%3D3%26rkt%3D10%26sd%3D201037468122 http://www.tesco.com/groceries/Product/Details/?id=276811067 sama niewiem i bym chciala zeby pani mi pomogla ;[

  OdpowiedzUsuń
 103. jakby co to mam na imie monika :)

  OdpowiedzUsuń
 104. hej mam pytanie mój obecny kolor to jasny brąz/ ciemny blond coś na poziomie 5 lub 6 w chłodnej naturalnej tonacji raz farbowałam się ale obecnie nie ma różnicy między moim naturalnym a tym kolorem co mam na głowie, chciałabym uzyskać popielaty blond i możesz mi doradzić jaką farbą mogę go uzyskać żeby uniknąć efektu żółtych włosów . myślałam o loreal EXCELLENCE CRÈME
  8.1 JASNY BLOND POPIELATY lub 9.1 BARDZO JASNY BLOND POPIELATY i nie wiem ktory wybrać , a że na moje włosy potrzebne są dwie farby może zmieszać te dwie farby? chce mieć włosy w takim odcieniu jak ta modelka na ostatnim zdjęciu :http://www.kroliczekdoswiadczalny.pl/2013/01/popielaty-blond.html i nie wiem jaką farbę kupić.

  OdpowiedzUsuń
 105. Dzieńdobry, nazywam się Beata i mam pytanie. Kupiłam farbę MARION ciemny brąz 620 na swoich włosach obecnie mam sredni brąz. Boję się, że wyjdzie mi czarny, czy jest taka możliwość? A drugie pytanie z tej samej firmy mam kolor opalizujący blond 693 czy jeśli zmieszam troche tego blondu z ciemnym brązem wyjdzie mi jakiś jaśniejszy brąz? niż bardziej wpadający w czerń ?

  OdpowiedzUsuń
 106. Dzień Dobry :)
  Przeglądam Twojego bloga od jakiegoś czasu.Zyskałam sporo wiadomości, ale jako ,że nie jestem fryzjerką,nie wszystkie są dla mnie zrozumiałe tak do końca.Dlatego postanowiłam zapytać, czy mieszanka farb nr 8.0 i 9.73 ( inebrya) położona na wyblakły już położony wcześniej 9.12 ( luo color) nie zrobi mi na głowie zielonki ? Włosy i tak już mają zielonkawą poświatę. Ekspedientka w sklepie fryzjerskim taki mix mi poradziła na zniwelowanie tejże poświaty, ale ja po przeczytaniu ogromnej ilości porad zgłupiałam doszczętnie i z tego powodu odważyłam się zasięgnąć porady u źródła wiedzy ...będę wdzięczna i pozdrawiam :)
  Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
 107. Witam! Chcialabym sie dowiedziec czego mozna oczekiwac po farbie loreal excellent 8.12? Dziekuje. Ali

  OdpowiedzUsuń
 108. Witam, od dawien dawna farbuję włosy na kolor jasny złoty bursztyn, bodajże firmą L'oreal. Mój naturalny kolor to ciemny blond. Chciałabym powrócić do mojego naturalnego odcienia i mam pytanie, bo kupiłam farbę w sklepie z farbami fryzjerskimi , kolor farby to średni blond a woda 6%. Z doświadczenia wiem,że kolory wychodzą ciemniejsze i nie wiem czy powrót taką kolorystyką to dobry wybór...? Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam serdecznie :) Kasia.

  OdpowiedzUsuń
 109. Witam bardzo fajny i pomocny blog.
  Mam problem z moim odcieniem blady
  Włosy były zozjasniane co spowodowało odcień zolciutkiej kaczuszki. Problem częściowo rozwiazala fryzjerka nakladajac joanne z tym ze nie pamiętam jakie to były oznaczenia farby powiedziała tylko ze musi to być cos z fioletem, zimne odcienie aby zniwelować cieply odcien. Naturalny to ciemny blad wpadający w średni blad z refleksem. Proszę o pomoc MARTA

  OdpowiedzUsuń
 110. Witam Mysiu,
  mam mętlik w głowie, nie mam pojęcia co zrobić... Mój obecny kolor jest dla mnie bliżej nieokreślony. Ostatnio farbowałam Palette Salon Colors 9-7, włosy wyglądają na wypłukane, sprany miedziany blond na czubku głowy, a jaśniejszy blond i bez odcienia rudości na końcach (efekt wcześniejszego farbowania przez fryzjerkę). Kupiłam farbę Wella Illumina 8/38 i oksydant 6%. Boję się jednak że wyjdą mi ciemne, albo w nieciekawym odcieniu zieleni czy czegoś baaardzo niefajnego. Jakim powinnam pofarbować włosy (odcieniem),żeby wyszedł taki blond jak ma właśnie Wella 8/38 na kolorniku?? Zawsze wolę mieć włosy jaśniejsze niż ciemniejsze!!! Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie,
  Margo.

  OdpowiedzUsuń
 111. Witam, potrzebuję pomocy, byłam u fryzjera prosiłam o chłodny blond ombre na moim naturalnym kolorze (mysi blond-brąz taki popielaty). Chce wrocic do mojego koloru bo mi sie to nie podoba jest ten odcien ciepły i az miodowy!!! Czy farba wella 7.11 to bedzie trafiony kolor? Zimny popielaty? Prosze o pomoc

  OdpowiedzUsuń
 112. A jak np ja zawsze wybieram loreal preferance 9,1 a uzyje teraz loreal ale exccelance w tym samym odcieniu to efekt uzyskam ten sam?

  OdpowiedzUsuń
 113. Witam potrzebuje pomocy!! Długo robie pasemka blond teraz mam odrosty ale nie sa bardzo ciemne tylko szare chcem teraz zafarbowac cala glowe i wybrala farbe bez rozjasniacza Garnier nutri bardzo naturalny blond i teraz zastanawiam się czy dobrze wybralam i nie wyjda mi za ciemne i beda bardzo się różnic od reszty od calosci czy nie powinnam kupuc farbe z rozjasniaczem a z drugiej strony balam sie z mi wyjda żółte :(prosze zebys mi doradzila :) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 114. A jak mam odczytać kolor 241?

  OdpowiedzUsuń
 115. a jak czytac np farbe joanna np płomienna iskra 220 ???

  OdpowiedzUsuń
 116. Witam, farbowałam dzisiaj włosy farbą L'OREAL preference do pasemek N2 i zamiast pasemek wyszedł mi prawie jednolity kolor, żółtawy a gdzie nie gdzie białe pasemka. Nie podoba mi się ten kolor a zwłaszcza ten żółtawy odrost i chciała bym zmienić na ciepły brąz, ale nie wiem jakiej użyć farby. Czy mogła byś mi poradzić jaką farbę kupić, aby wyszedł mi brąz ?
  Proszę cię o szybką odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 117. Mam pytanie dotyczace farby
  Schwarzkopf Palette Deluxe 204 Farba Do Włosów Złoty Świetlisty Migdałowy Blond
  Jak rozszyfrować kolor?? bo pierwsza liczba to 2 (czyli czerń wg rozpiski), a mamy blond :), a rozumiem cze 4 to bedzie miedziany cieply odcien...

  OdpowiedzUsuń
 118. Witam!Od ponad roku farbowałam Garnierem Olia nr 9,0 , wczoraj pofarbowałam Lorealem Preference 8,0 California i jak dla mnie jest za ciemny i jakiś bury. co robić?Czy mogę nałożyć farbę z Loreal Excellence 9,1 lub 9,13 i czy nie wyjdą zielone albo bure?

  OdpowiedzUsuń
 119. ja bylam u fryzjera i mam pasemka,niedawno nalozylam na ciemne pasma farbe NECTRA COLOR1000..rozjasniło mi do jasno-rudego...co zrobic by miec ładny blond,np.miodowy?

  OdpowiedzUsuń
 120. Proszę Panią o pomoc... Bardzo... Mam na głowie spranego Castinga 613, pod nim Recital 7.1 (nijak miał się do popielu, wyszło jak na pudełku, rudo.) - chcąc przyciemnić ten rudy, położyłam właśnie 613, który na początku dał radę, ale błyskawicznie się zmywa pogłębiając złoty, a właściwie rudy. Co powinnam zrobić, żeby się tego pozbyć? Chciałabym użyć któregoś z Castingów, 600? 500? Bardzo proszę o radę.

  OdpowiedzUsuń
 121. pomocy!...zafarbowałam moje rudziejące po rozjaśnianiu włosy castingiem loreal mrozne mocchaccino. myślałam że nie ruszy odrostu,bo to szampon koloryzujący na 24 mycia. jednak nie dość że kolor na całości wyszedł prawie czarny,to jeszcze przy głowie mam 1cm rudego na odroście! a chciałam mieć poielaty chłodny ciemny blond/jasny brąz. co robić?jak to rozjaśnić ąby nie zniszczyć włosów już zmatowiałych i trudnych do rozczesania po castingu?

  OdpowiedzUsuń